Skocz do zawartości

Rowery x2 na Turbacz, na Jurę, na sakwy na tydzień i do lasu może być za 4000 lub mniej


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chyba to za trudne pytanie (na innym forum 0 odpowiedzi). Albo cudów nie ma.

Chcę  kupić 2 rowery   dla faceta (waga 85kg) i kobity (60kg) po 50-tce. Wrost 172-175kg

Aktualny sprzęt.Nasze MTB są  stosunkowo nowe (~~25lat)  i dobrze wyposażone (mój nie ma amora, bo nie ma jak go dołożyć), babie jakieś dziadostowo dołożyłem bo chciała, ale to bez sensu. V-brake to był już upgrade. Ale dawno temu te rowery nie były najgorsze (np. STX).

Mam jeszcze szosę.

Co chcemy?

Wycieczki rowerowe 50-100km.Czasami dłuższe wakacyjne wyjazdy z sakwami.  Lubię jak nie ma asfaltu, także góry.  Na ile mi sprzęt pozwala.

Ostatnio w lecie byłem na Turbaczu- do zjazdu wystarczy oczy zamknąć i trzymać  mocno kierownicę. Z żoną Las Wolski, Jura, Mogielica, Jakieś łatwe single typu Tabakowy Ch(ł)odnik. 2 tygodnie temu Góry Lewockie. Mam marzenie żeby kiedyś przy zjeździe otworzyć oczy i żeby nie bolały ręce, a żona nie groziła, że naśle na mnie policje i założy niebieska kartę, bo chcę ją zabić (ma rację w sumie). Na podjazdy chyba nie ma rady,trzeba próbować, bo na elektryki chyba jeszcze poczekam do emerytury.

Po przeczytaniu kilku artykułów i wątków mam takie pomysły. Im dlużej czytam tym mniej wiem jak i jakiego roweru szukać.  Przez moment uwierzyłem w Bobcat 5, ale to zdaje się przereklamowane. Plan jest kupić coś z wystarczającym amorem (podobno min, to air i 130mm skok), hamulce (podobno min to 400?). Chyba trudno znaleźć coś takiego nawet za 4tysie, ja wolałbym coś taniej- nie chcę przeinwestować w niepotrzebne bajery lub brak rys.   Dokupić pasuje regulowaną sztycę. Dodatkowe rzeczy są dyskusyjne- np. kwestia ściągania przedniego koła i hamulce, nie wiem czy zdąże jeszcze cos upgradować w życiu patrząc na przyzwiązanie do starego sprzętu.  Napęd chyba nakorzystniej to 2 blaty z przodu. Chyba Alivio wystarczy.

Dla sportu zadzwoniłem po jakiś używany. Rozmowa:  ‘kupiłem w 2018 za 4300 chcę za nigo 3900, bo wymieniłem hamulce i dołożyłem regulowaną sztycę, oczywiście mało jeżdżony’, potem zszedł do 3600PLN'. Jak żyć?  I to w czasach zarazy pod okupacją?

 Dla ‘Indian’ jestem chyba za mały (175cm). Co polecacie? Co dla kobiety?

Nerka,

Niemamweny

Odnośnik do komentarza

Mojego kolegą namówiłem na używany Cube Attention SL z trzyrzędową korbą. Dał jakieś 2500. I na takie rowery Was namawiam. Wystepuje w wersji 29 i 27,5 cala.  Jest to jedyny mi znany rower o geometrii trekking/cross z kołami mtb i powietrznym amortyzatorem. Nie da się połączyć roweru do jazdy turystycznej z rowerem do jazdy w ciężkim terenie. Tu amortyzator ma skok XC 100 mm. Do jazdy po równianach jest bardzo dobry. Natomiast jak zaczniesz grzebać w rowerach typu trail z większym skokiem amora to niestety nie będzie się nadawał do turystycznej jazdy sakwowej. O ile mi wiadomo na Turbaczu nie ma żadnych uporządkowanych tras. Kolega jeździł tam na rowerze XC i mówił że zbyt bezpiecznie nie było. Ja natomiast na identycznym rowerze jak jego jeździłem w ciężkim ternie w bike parkach w Czechach i ns Słowacji. Jako że też jestem 50+ to nie zamierzam robic wariacji i jak jest zbyt niebezpiecznie to zsiadam i daję z buta. Jedyne co mi było w górach potrzebne to opuszczana sztyca podsiodłowa. Majątek nie kosztuje. 

STX ze sztywnym widelcem też miałem ale 25 lat temu. Wheeler. Obecne rowery są znacznie bezpieczniejsze i lepsze. Tu nie ma tematu. Attention mają mocowania pod bagażnik jakby co. Geometria jest specyficzna i przy 175 wzrostu potrzebujesz 19 cali. Też mam 175 i 19 wydawał mi się za mały na długość. Ale na wysokość był dobry. Natomiast jestem przyzwyczajony do wyścigowej geometrii. Ten rower ma kiepskie hamulce, MT200, na poziomie v-brake. Należy na początek wymienić tarcze i klocki i może będzie to wystarczające. Sugeruje jednak rower na napędzie Deore a nie Alivio. Ten taki jest.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...