Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze pierwszego roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów! 
Czytam forum od kilku dni i chciałem sie poradzić w wyborze pierwszego roweru ?
W ostatnim czasie jeździłem na pożyczonych rowerach(kross level 4.0 i Giant revel) w górach świetokrzyskich i tak mi sie to spodobało, że koniecznie musze kupić rower i zacząć systematycznie jeździć.
Jeździłem asfalt/las i bardziej ciągnie mnie do lasu dlatego przymierzam sie do mtb. (jazda amatorska). Patrząc na to co sie dzieje na rynku rowerów i ich dostępność wybrałem kilka modeli. Z tego co widze ciężko o rower w sklepach stacjonarnych więc licze na pomoc doświadczonych forumowiczów. 
- merida big nine 300 lite 
- cube attention sl 
- indiana x7 / x10 
- kellys gate 30/50 (chyba niedostępne) 
Czy lepiej isć w strone crossa bo nie wykorzystam potencjału typowo mtb ? 
wzrost 182, waga 90 
na rower chce przeznaczyć ok 4500
Dziękuje z góry za pomoc. 
 

Edytowane przez lukasz.przechodzen
4500 tys to 4,5 miliona. Za tyle lepiej nie kupować roweru :) Poprawiłem na 4500
Odnośnik do komentarza

Indiana, Kellys dobry wybór. Cube Attention SL to taki trekking na kołach mtb. Bardzo wygodny i do wszystkiego ale technicznie dużo słabszy niż tamte rowery. Ale dobry wybór jako rower i pod sakwy i na mtb ale z mega wyprostowaną pozycja. Merida Big Nine 300 Lite nie.
Jeszcze XC 100 i XC120 z Decathlonu. Ale to rowery bardziej pod ściganie.
Crossy olać. Nie mają żadnego sensu jak się ma dobry mtb. Miałem ich wiele przez lata, od czasu jak mam mtb 29 cali, wszystkich się pozbyłem. MTB 29 robi wszystko to co cross tylko lepiej i jeszcze daje sobie radę w cięższym terenie a cross nie.
Rozmiar 19 cali.

Odnośnik do komentarza

Czytałem dużo o Indianie, zresztą Ty Jacku tez polecasz te rowery. Tak patrze na ceny i cube attention sl 2020 19/21 jest w takiej cenie jak x10 i tutaj znowu dylemat.. ale podoba mi sie ten cube ? 600zl taniej mamy x7 

Szkoda, że nastały czasy w których ciężko przetestowac rower ? praktycznie bede musiał zamawiać w ciemno bo w moim mieście nie ma żadnego ww modelu 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...