Skocz do zawartości

Triban rc 520 czy boardman 8.9 adv


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, Piwpaw napisał:

Brałbym tego pierwszego. GRX, duży zakres przełożeń, pełne hydrauliki, sztywne osie, widelec full carbon. No i o niebo ładniejszy od Tribanów. Ten Triban czerwony nie ma sztywnych osi, a tego na Apexie bym odpuścił, bo napęd z korbą z jednym blatem to lipa, jeśli chcesz jeździć głównie po asfalcie. 

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Narazie nie ma zadnych rowerow dostepnych moze masz jakas inna propozycje na gravela zastanawiam sie nad cube nuroad pro 2021 ale rowery wroca dopoero na jesien wiec narazie sie na starym pobujam.?

Odnośnik do komentarza

Ten Cube ma szosową Tiagrę. Jeśli jeździsz głównie po asfalcie, a po terenie tylko okazjonalnie to będzie ok. W takiej sytuacji można też rozważyć rower typu szosa plus, np. Trek Domane lub Giant Contend AR. Tam wchodzą opony do 38 mm. Ale jeśli jeździsz więcej po terenie to warto pójść w GRX ze względu na dużo lepsze napinanie łańcucha, co powoduje, że łańcuch nie lata i nie obija się o ramę. Mam teraz GRX i różnica w stosunku do napędów szosowych jest naprawdę duża. Poza tym do jazdy po terenie GRX jest lepiej zestopniowany. Korba ma mniejsze tarcze 46 i 30, co z kasetą 11-34 albo 36 daje duży zapas miękkich przełożeń. Na typowo szosowym napędzie na terenowych podjazdach może być za twardo. Ja też jeżdżę głównie po asfalcie, ale jednak wolę GRX. Na asfalcie braknie przełożeń tylko na stromych zjazdach, ale na tym mi nie zależy, natomiast GRX jest bardziej uniwersalny i lepiej sprawdza się w terenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...