Skocz do zawartości

MBT max 3000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam roweru MTB do max 3000. Mam +/- 180 cm przy wadze ok 70 kg. Rowerem myślę, że jeżdżę dużo. Trochę w ciągu tygodnia a w weekendy +/- 70-80km. Budżet mały, duży sam nie wiem. Słyszałem, ze spokojnie znajdę cos nowego w tej cenie. Po wizycie w dwóch sklepach rowerowyj jakoś średnio to widziałem. W jednym proponowano mi Focusa a w drugim rower o której marce nic nie słyszałem.

Używane. Przeglądałem allegro i olxa i coś tam znalazłem.

Więc. Czy znajdę w tej cenie jakiś nowy rower czy rozglądać się za używanymi ? Na jakie marki mam patrzeć ? Przykładowe rowery które znalazłem i nad nimi myślę. Znajomy z którym rozmawiałem (ma jakieś tam pojęcie o rowerach) powiedział mi żebym odpuścił tą markę i rozglądał się za specialized i cannondale. Coś nie tak jest z Cubem ?

http://olx.pl/oferta/rower-cube-ltd-CID767-IDfy6LL.html#f1f15f1517

http://olx.pl/oferta/rower-cube-attention-29-CID767-IDfpJ6b.html#573cbf10ca

 

 Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Ten Cube na bardzo dobrym osprzęcie i amorze. Cena niska bo wszyscy uciekają z 26 cali. Cube nie jest w niczym gorszy od innych marek. Zawodnicy startujący w maratonach rzeczywiście jeżdżą często na Specialized (akurat i ja i syn mamy Spece), Trek, Scott i Cannondale ale również na polskich Krossach. Z tym że ci którzy walczą o czołowe miejsca jeżdżą prawie wyłącznie na rowerach karbonowych za ponad 10 tys zł. A Ty szukasz roweru treningowo-rekreacyjnego. Rower na takim osprzęcie jak ten Cube jednej z wymienionych firm kosztowałby znacznie drożej niż Cube bo ich marka jest bardziej ceniona. Natomiast technicznie by od nich nie odstawał. Ja akurat lubię markę Cube jak i kilka innych niemieckich firm robiących rowery Focus, Ghost, Canyon czy Bulls.

 

Ten drugi rower na trochę gorszym amorze i osprzęcie ale za to na kołach 29 cali. I amor i osprzęt są bardzo przyzwoite. Przy 180 wzrostu na kołach innych niż 29 bym nie jeździł.

 

Z tym że Rockshox Reba w pierwszym to amor powietrzny klasy wyścigowej. A Rockshox XC to amor rekreacyjny. Występuje chyba w wersji olejowo-sprężynowej (oznaczenie TK albo Coil) i powietrznej (Air). TK/Coil jest miększy ale cięższy. Air lżejszy ale twardszy.

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki :)

Co do Focusa. Sprzedawca w sklepie pokazywał mi dwa modele za 2999 i 3250 tylko nie pamiętam jakie to były modele, a tym bardziej na jakim osprzęcie.

Przykład http://allegro.pl/rower-focus-whistler-2-0-l-i5749325456.html

jak on wypada na tle tamtych rowerów ? Przeglądam, przeglądam te allegro i olxa i generalnie nic nowego. Więc pytanie. Brać któryś z tych dwóch czy zobaczyć za tym Focusem ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...