Skocz do zawartości

Pierwszy rower MTB do 2500 zł Level R3, Cube Aim Pro ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Chciałbym zacząć swoją przygodę z rowerami.

Zacząłem od czytania, chciałem na początku zapoznać  się z typami rowerów , poznać ich specyfikacje.

Byłem w różnych sklepach rowerowych.

I w sumie najbardziej podobają mi się rowery górskie typu MTB ( wiem też , że zakup takiego typu będzie najlepszym wyborem jesli będę chciał używać roweru w proporcjach 70 miasto 30 góry/lasy)

Podobają mi się ogólnie roweru z grubą ramą i dużymi oponami. Mogą być nawet 28 opony.

Głownie zależy mi na tym, żeby rower miał właśnie duże opony które zapewnią dobry komfort,  amortyzatory no i fajny  wygląd.

Jestem młody, mam 23 lata więc chciałbym aby rower wyróżniał się trochę , miał nowoczesny design smile.png

 

 

Jaki rower polecalibyście dla poczatkującego rowerzysty ? smile.png

 

Pogrzebałem trochę i trafiłem na ciekawą promocję na model Kross Level R3 ( 2015 rocznik z oponami 27,5) cena 1950 zł

Bardzo podoba mi się też Cube Aim Pro z oponami 29 cena około 2299 zł.

Cena jaką udąło mi się wynegocjować za Aim Pro 2016 z oponami 29 to 2000 zł więc tyle samo co zapłąciłbym za r3 2015 rocznik.

Jak te rowery wypadają w porównaniu, który jest lepszy osprzętowo ?

Jestem dość wysoki 189-190 cm wzrostu (więc rama L dla mnie będzie idealna)

Cena mogę powiedzieć tak w granicach 1000-2500 zł ( jeśli będzie warto dołożyć do  jakiegoś modelu to chętnie)

 

Pozdrawiam serdecznie i liczę na waszą pomoc smile.png

Odnośnik do komentarza

Cube Aim Pro rower który ma tylko jedną pozytywną cechę: wygląd. Osprzęt taniocha jak makrokeszu. Rower nadający się na okazjonalne, rekreacyjne przejażdżki weekendowe.

Kross Level R3 podobny poziom.

Jak chcesz częściej jeździć po lesie, korzeniach, gruntówkach powinieneś kupić rower minimum na osprzęcie Alivio lub Deore. Rowery które wymieniłeś poradzą sobie na ścieżkach rowerowych ale w lesie po korzeniach lub w górach z tym osprzętem z pewnością będzie bardzo słabo.

Wątpię że rama L jest dobrym wyborem. Przy moich 175 wzrostu jestem na granicy M i L. Przy 190 sądzę że L będzie za mały. Przymierz się do XL. Kupno roweru na kołach 27,5 przy tym wzroście jest IMHO dużym błędem. Tylko 29.

Nie podpowiem jaki model bo nie śledzę rowerów z tej półki cenowej. Proponuję zadać sobie trochę trudu i przeczytać wiele wątków które były na podobny temat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...