Skocz do zawartości

[Mtb] Jakie opony 29″na asfalt i jazdę polnymi drogami?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem rower górski, ale ostatnio najczęściej jeżdżę po okolicznych wsiach asfaltem, gruntówkami lub po polach. I o ile na drogach gruntowych i w polu moje obecne opony Impac Trailpac [29 x 2,1] sprawdzają się świetnie, to na asfalcie brzmią komicznie. Dlatego szukam czegoś bardziej uniwersalnego. Myślałem o Schwalbe Hurricane [Schwalbe Hurricane 29 Addix LS Opona drutowa - Najlepsze Ceny ➤ Rowertour.com], ma ktoś z nimi jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza

Kupiłem ostatnio dwie opony Hurricane, 29x2.0, bardzo dobra opona jeśli chodzi właśnie o uniwersalne zastosowanie, bardzo dobrze się nią jeździ po ubitej drodze, małe opory toczenia, a boczny bieżnik sprawia, że większość ścieżek leśnych i lekkie podjazdy to żaden problem:) oczywiście w zależności co kto rozumie prze lekkie podjazdy ? zobzobaczymy jak z trwałością, i są dosyć ciężkie, ja jestem przyzwyczajony już do zwijanych

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MalySzaryCzlowiek napisał:

Kupiłem ostatnio dwie opony Hurricane, 29x2.0, bardzo dobra opona jeśli chodzi właśnie o uniwersalne zastosowanie, bardzo dobrze się nią jeździ po ubitej drodze, małe opory toczenia, a boczny bieżnik sprawia, że większość ścieżek leśnych i lekkie podjazdy to żaden problem:) oczywiście w zależności co kto rozumie prze lekkie podjazdy ? zobzobaczymy jak z trwałością, i są dosyć ciężkie, ja jestem przyzwyczajony już do zwijanych

 

 

 

 

A myślisz, że skoro teraz mam 2,1, to lepiej iść w nieco szerszą 2,25 czy 2.0? Swoje ważę i myślałem o tej szerszej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...