Skocz do zawartości

Jaki rower górski damski do około 2500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje damskiego roweru górskiego do około 2500zł. Będzie on głównie przeznaczony do jazdy bardziej rekreacyjnej, ale często po bardzo nierównej drodze i kamieniach. Najlepiej, żeby był dość wytrzymały. Mam 175cm wzrostu i ważę 66kg. Przeglądałam już krossy lea 7.0, ale jestem ciekawa czy w tej cenie będzie coś lepszego. Z góry dziękuje za odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza

Mając 175 fajnie patrzeć na 29". Mając 2500 będzie ciężko z 29" ?

Kross wygląda spoko. Możesz też polować na rowery na 27,5" z decathlonu. Za chwilę powinien być dostępny Rockrider 540 v2, z napędem 1x10, tym samym amortyzatorem co Kross. Różnica w Krossie a rockriderze to napęd - 3x9 vs 1x10. 1x10 jest spoko napędem do typowo leśnej jazdy. Jest mniej uniwersalny niż 3x9. Najniższe biegi są porównywalne, jeśli jeździsz dużo po asfalcie i lubisz się rozpędzić z górki, to 1x10 wymięknie przy około 40 km/h. Jadąc na najwyższym biegu 1x10 trochę hałasuje. 
Ja mojej dziewczynie 2 miesiące temu kupiłem rockridera st 530 z napędem 1x9, póki co jest dziewczyna zachwycona. Przesiadała się z roweru bez przerzutek. Robimy póki co trasy do 60 km, głównie ścieżki rowerowe ale również lasy, pokazuje jej single i ma na koncie już parę mocniejszych podjazdów i rozpiętość między biegami jej nie przeszkadza. Jakbyśmy robili 100 km na asfalcie, to zdecydowanie lepszym wyborem byłby 3x9. 
st 530 kosztuje 1900 zł vs 2100 za nową 540 vs 2500 za krossa. Do lasu st 530 jest spoko, ale osobiście wolałbym dołożyć i kupić 540. Jak ja kupowałem, 540 była niedostępna a zależało mi na kupnie od ręki. Jeśli nie wiesz, czym jest krzyżowanie łańcucha, ustawiasz z przodu na stałe 2 bieg a machasz tylko tylnymi przerzutkami, napęd 1x jest spoko. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...