Skocz do zawartości

Jaki rower kupić Fusion czy evo


Rekomendowane odpowiedzi

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak dla mnie ma kiepskiego amora, jest dość ciężki, ma kiepskawe koła  i napęd trzyrzędowy którego zwolennikiem w góralach nie jestem. No i nie wiadomo jak te hamulce. Natomiast dla niektórych jest to super rower. Przy obecnych cenach ma ręce i nogi. Jeździłem na gorszych ale zmieniłem na lepszy żeby mieć na gębie banana podczas jazdy a nie walczyć z kiepsko wchodzącymi biegami i mułowatym rowerem. Z tym że jak kupuję prawie wyłącznie używki na które potrafię cierpliwe polować miesiącami. Akurat ostatnio dałem 3 tysiące za tego:

 

specialized-crave-pro-29er-2014-mountain

Odnośnik do komentarza

Konkretne modele? Nie wiem bo nie śledzę aż tak bardzo. Ale generalnie w przedziale 3-4 tys idzie dostać porządny rower na osprzęcie Deore lub Deore SLX. Szukałbym z napędem 2x10. Z dobrym amortyzatorem olejowo-sprężynowym takim jak Rockshox TK Coil lub albo Suntourem z górnej półki typu Epicon, Axon. Tudzież jeśli wyższa półka to jakieś najtańsze powietrze Rockshoxa typu TK Solo Air. Nawet najtańsze amortyzatory Rockshoxa to znacznie wyższa pólka niż topowe Suntoury. W tej cenie producent nie da żadnych porządnych kół więc kołami bym się nie przejmował. Hamulce też jeśli trochę gorsze to prędzej czy później się je zajeździ i wymieni. Czego nie będziesz wymieniał to manetki i przerzutki. Korby raczej też bardzo rzadko. Osprzęt i amor. Przeszukaj wątki i zobacz co ludzie kupowali. W tym przedziale przewijały się niemieckie Cube, Bulls, Ghost, Radon i polskie Kross, Romet i Unibike.

 

Przeczytaj np. ten wątek:

https://roweroweporady.pl/f/topic/776-rowerki-mtb-dla-amatora-do-3500zl-pomoc/?hl=epicon&do=findComment&comment=7012

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...