Skocz do zawartości

Dzwoniąca tarcza hamulcowa


Rekomendowane odpowiedzi

nie bardzo rozumiem związek blokowania widelca z "dwonieniem". Tarcza w żaden sposób nie zmienia swojego położenia względem widelca nawet po jego zablokowaniu. Jedyne co przychodzi mi do głowy to wstrząsy przenoszone na ramę, które (przynajmniej teoretycznie) rosną po zablokowaniu widelca. Piszę teoretycznie, bo dla dolnych elementów widelca, do których jest zamocowany zacisk hamulca i koło z tarczą nie ma żadnego znaczenia blokada widelca. Z blokadą czy bez wstrząsy generowane przez podłoże są takie same. Cała różnica sprowadza się do tego, że odblokowany widelec nie przenosi ich wyżej. Co do tarczy, być może zacisk jest zamocowany nierówno. Poluzuj zacisk - musi się przemieszczać swobodnie na boki - zaciśnij lekko hamulec i zakręć kołem. Tarcza sama ustawi zacisk we właściwym położeniu. Potem po prostu przykręć zacisk. Inna sprawa (nie napisałeś jak masz mocowane tarcze - zakładam, że 6 śrub) sprawdź czy nie odkręciła ci się tarcza - chociaż to wydaje mi się mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza

Tak, 6 śrub. Dla mnie też jest to dziwne. I to za każdym razem tak wygląda. Zablokowany widelec to tarcza mi dzwoni. Odblokowany to jest w porządku. I to na pewno tarcza, bo jak delikatnie wcisne hamulec to już nie dzwoni.

 

I to jest właśnie tylko w trakcie jazdy. Kiedy odwracam rower kołami do góry i sprawdzam, to działa wszystko idealnie, nawet nie ociera nic. A dosyć drażniąca jest jazda z takim dźwiękiem.

 

W sumie z tylną miałem też taki podobny problem, ale ona ocierała i wystarczyło założyć koło od nowa i ustawic najbardziej idealnie jak się da. Teraz jest ok, prawie nie ociera i nic nie dzwoni. Jedynie ta przednia..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...