Skocz do zawartości

Gravel za około 3500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuje roweru za około 3500 zł. Mój wybór padł na gravela. Obecnie posiadam starą szosę marki Peugeot (lata 70-80), na której zrobiłem trochę kilometrów, a która niestety już ledwo zipie.

Będę jeździł gównie po asfalcie jednak na pewno zdarzy się zjechanie na jakąś boczną lub leśną drogę. Głównie jazda po mieście i okolicach dystanse 15-30 km. Chciałbym spróbować również dłuższych tras i wypraw parodniowych, więc fajnie by było gdyby rower posiadał możliwość zamontowania bagażnika na sakwy. Chciałbym gravela również ze względu na "baranka" a nieco wygodniejszą pozycje niż szosa.

Może to głupie ale fajnie by rower nie miał krzykliwych kolorów (z tego co widziałem dużo modeli występuje w jednej wersji kolorystycznej np czerwonej) ideał to czarny lub granat, jednak oczywiście rozważę każdą opcje. 

Zainteresowały mnie poniższe modele:

Mongoose Guide Sport 2020 https://roweroza.pl/rower-gravel-mongoose-guide-sport-2020 - moją uwagę zwróciło shimano sora oraz dużo mocowań. Wersja 2021 w pomarańczowo- złotym kolorze niezbyt mi się podoba za to ta 2020 jest spoko. Nie widzę zbytnich różnic technicznych w modelu 2020 a 2021.

Marin Gestalt https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2021-gestalt - wizualnie fajniejszy niż Mongoose jednak shimano claris a nie sora - nie wiem czy przy moim użytkowaniu zauważę różnicę.

Rozważałem też Tabou Gravo 1. 2.0 https://rowery.shop.pl/index.php?route=product/product&product_id=3767 jednak widziałem w innych wątkach, że forumowicze odradzają ten wybór, za to polecają Rometa Aspre, który wizualnie niestety w ogóle mi się nie podoba.

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i rady gdyż jestem dość zielony ?

 

PS. Zdaje sobie sprawę, że dostanie wybranego modelu w obecnych czasach graniczy z cudem stąd też może kojarzy ktoś sklepy rowerowe w Warszawie (lub okolicach) gdzie będzie można dostać/zobaczyć gravela z tej półki cenowej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Osobiście mam od roku Mongoose Guide Sport, rower bardzo wygodny, jedyny mankament to bardzo niskiej jakości szprychy i musiałem je wymienić  bo pękały na potęgę przy piaście. Po wymianie szprych na SAPIM LEADER problem ustał. Ja ten rower polecam co do innych się nie wypowiem. Ja swój kupowałem za 2800 dzisiejsze ceny są już mniej atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza

Wg mnie na papierze najlepiej wygląda ten Tabou Gravo 1. 2.0. Ma Sorę i hamulce mechaniczne Shimano, natomiast pozostałe mają Promaxa, które są tragiczne. Jeśli chodzi o różnicę między Claris, a Sorą to pod względem precyzji trudno zauważyć różnicę, jedynie Claris ma 1 zębatkę mniej na kasecie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...