Skocz do zawartości

jaki rower MTB do około 3500 zł

Polecane posty

Pytanie trochę zbyt ogólne. Ale ogólnie rzecz biorąc żeby rower był do ostrej jazdy i startu w maratonach powinien mieć sztywne osie w standardzie Boost, który jest obecnie standardem światomym. Amor w pełni hydrauliczny czyli nie Suntour. RockShox, Manitour, Fox. Napęd minimum Shimano Deore lub Sram NX. Hamulce minimum Shimano MT500 albo Sram Level TL.

A do rekreacji nie muszą być sztywne osie. Amor może być powietrznym Suntourem albo olejowo-sprężynowym RockShoxem, napęd Shimano Alivio da radę, Sram SX odradzam bo jest z plastiku. Hamulce chociaż Shimano MT400 bo MT200 to spowalniacze zagrażające zdrowiu. Albo Sram Level T.

Jeszcze jedna rzecz - nigdy o tym nie myślałem wcześniej (bo mi przez glowe nie przeszlo, ze mozna nie miec takich ciuchów:), ale znajoma mnie z błedu wyprowadziła..

Pamietaj, że oprocz roweru, bedziesz musiał wywalić pare stów na ubrania - jesli nie masz termoaktywnych ubran z innych aktywności / turystyki (zakładam, że chcesz jezdzic ile sie da i po górach też, a nie tylko przez 2 miesiace latem).

Na pewno bedziesz musial kupic kask (jesli nie masz), rękawiczki dlugie + krotkie, okulary ciemne / jasne, jakies getry z pampersem - w deca są dobre i w miare tanie te rzeczy, ale nawet tam to jest wydatek kilku stów (odradzam ciuchy Rogelli czy rekawiczki Chiba np, Deca ma duzo lepsze i tansze) 

Dnia 28.02.2021 o 10:51, jajacek napisał:

Pytanie trochę zbyt ogólne. Ale ogólnie rzecz biorąc żeby rower był do ostrej jazdy i startu w maratonach powinien mieć sztywne osie w standardzie Boost, który jest obecnie standardem światomym. Amor w pełni hydrauliczny czyli nie Suntour. RockShox, Manitour, Fox. Napęd minimum Shimano Deore lub Sram NX. Hamulce minimum Shimano MT500 albo Sram Level TL.

A do rekreacji nie muszą być sztywne osie. Amor może być powietrznym Suntourem albo olejowo-sprężynowym RockShoxem, napęd Shimano Alivio da radę, Sram SX odradzam bo jest z plastiku. Hamulce chociaż Shimano MT400 bo MT200 to spowalniacze zagrażające zdrowiu. Albo Sram Level T.

a do 4 tyś złożyłby taki rower z pierwszej wersji na tych podzespołach?

Możesz sobie zrobić kalkulację biorąc ramę Accent Peak TA i jakąś grupę osprzętu. Pobawmy się i złożmy coś w stylu Kellys Gate 30 2021.

Rama Accent Peak TA 900 zł
RockShox Recon Silver 29 TA Boost - 1250
Grupa Shimano Deore 1x12, manetka, przerzutka, korba, kaseta, łańcuch, suport - 1340
Siodełko, sztyca podsiodłowa, kierownica, mostek, linki, pancerze -350
Koła Shimano Deore - 530
Hamulce MT420 - 520
Tarcze hamulcowe Deore  - 120
Klocki hamulcowe Shimano - 100
Złożenie - 200
RAZEM = ok. 5200

Ale teraz składanie może się opłacać. Bo jak znajdziemy okazyjnie części po starych cenach za granicą lub gdzieś cudem u nas, to możemy złożyć niezły rower, lepszy niż sprzedają niektórzy producenci. Ja w tym tygodniu zamawiałem części na zapas na najbliższy rok z Azji i Niemiec. Zobaczę co zrealizują i czy na te z Azji będzie VAT i cło.