Skocz do zawartości

Jakie błotniki do MTB i czym zamontować?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niedawno kupiłem Kandsa Balaton Acera i chciałem od razu zakupić do niego błotniki na deszczowe dni. Początkowo myślałem o jakimś modelu do przymocowania na stałe, ale wpadły mi w oko te:

https://www.centrumrowerowe.pl/blotniki-sks-veloflexx-pd23455/?v_Id=145653

Zastanawiam się tylko, czy macie jakiś pomysł na alternatywny, wytrzymalszy montaż? W komentarzach pod testem na youtube pojawiają się głosy, że gumy się łatwo rozciągają, a rzepy trzeba często regulować. Myślałem o trytytkach jako najprostszym rozwiązaniu, ale może macie jakiś inny patent. Chyba że macie propozycje jakichś jeszcze innych błotników? 

Odnośnik do komentarza

https://kross.eu/pl/akcesoria/komponenty/blotniki/zestaw-blotnikow-adhd-sds-2?gclid=Cj0KCQiAj9iBBhCJARIsAE9qRtAQPjNQ3KalKdGCqo60tPwFaVidf1m2_eO0YHqwtl37VFEPWKHdEPAaAivHEALw_wcB

 

Nie wypowiem się na temat tych o których mówisz, ale mogę z czystym sumieniem polecić te ? 

Kupiłem je do nowego roweru, jeżdżę głównie w terenie i strasznie irytowały mnie tony brudu na plechach, nogach, twarzy i co gorsze dla roweru na łożyskach główki ramy. Błotniki trzymają się po odpowiednim skręceniu bardzo solidnie, nie latają nie skręcają itp. Poszerzenie na końcówkach robi mega robote, widać jak cały syf się od nich odbija. Jedyne co musiałem zrobić przy swojej ramie to delikatnie odgiąć blaszke na którą nakłada się błotnik z przodu, aby miał odpowiedni kąt. Dla niektórych jednak rower MTB i błotniki to grzech ? 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, MalySzaryCzlowiek napisał:

https://kross.eu/pl/akcesoria/komponenty/blotniki/zestaw-blotnikow-adhd-sds-2?gclid=Cj0KCQiAj9iBBhCJARIsAE9qRtAQPjNQ3KalKdGCqo60tPwFaVidf1m2_eO0YHqwtl37VFEPWKHdEPAaAivHEALw_wcB

 

Nie wypowiem się na temat tych o których mówisz, ale mogę z czystym sumieniem polecić te ? 

Kupiłem je do nowego roweru, jeżdżę głównie w terenie i strasznie irytowały mnie tony brudu na plechach, nogach, twarzy i co gorsze dla roweru na łożyskach główki ramy. Błotniki trzymają się po odpowiednim skręceniu bardzo solidnie, nie latają nie skręcają itp. Poszerzenie na końcówkach robi mega robote, widać jak cały syf się od nich odbija. Jedyne co musiałem zrobić przy swojej ramie to delikatnie odgiąć blaszke na którą nakłada się błotnik z przodu, aby miał odpowiedni kąt. Dla niektórych jednak rower MTB i błotniki to grzech ? 

Dla mnie to żaden grzech, wręcz przeciwnie, nie wyobrażam sobie roweru bez błotników. Dziękuję za polecenie, jeszcze sam teraz pod lupę wziąłem sks 75 U w dłuższej wersji, bo rower ma jednak otwory na montaż takich klasycznych błotników.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...