Skocz do zawartości

Porównanie geometrii dwóch ram Marina Nail Trail 6 29" L 2019 vs Marin Team Marin 2 29" L 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

potrzębuję waszej porady odnośnie różnic w geometrii ram rowerów: Marina Nail Trail 6 29" L 2019 i Marin Team Marin 2 29" L 2021.

Oddałem na gwarancję Marina Nail Trail 6 29" L 2019 z pęknięciem spawu w ramie. Reklamację uznano, ale Marin nie ma drugiej takiej samej ramy i proponuje mi ramę od modelu Marin Team Marin 2 29" L 2021 i przełożenie reszty części z mojego Nail Traila.

Ramy różnią się trochę geometrią, ale nie jestem w stanie ocenić jaki będzie miało to wpływ na charakter roweru, dlatego bardzo proszę o pomoc. Wie ktoś jak te różnice wpłyną na sposób jazdy ? Która z ram ma bardziej trailowy charakter ?

Może ktoś był w podobnej sytuacji ? Mogę żądać zwrotu pieniędzy jeśli firma nie jest w stanie w ramach gwarancji zapewnić mi usunięcia usterki ? Bo propozycja wymiany ramy na inny model z inną geomatrią to de facto proponowanie innego roweru.

geometria rower.jpg

rower zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Bardzo jestem ciekaw jak sprawa się potoczyła dalej z ofertą zamiany. Otóż na  model Team 2 (na który mam ogromną chęć zakupu), o ile mi wiadomo, NIE jest dostępny w sprzedaży w całej Polsce. Robiłem rekonesans i poinformowano, że najwcześniej będzie dostępny na rynku sierpień/wrzesień. Ja na Twoim miejscu zrobiłbym w ciemno podmiankę na ten model, który już z racji wyposażenia stoi 2 półki wyżej od Nail Triala 6. Na pierwszy rzut oka, nawet nakładając na siebie obraz widać, że geometria jest niemal identyczna. Wchodziłbym w ciemno.

Jeśli się wahasz, chętnie dokonam "odstępnego" na zakup Teama 2 "w żywej gotówce". Mówię poważnie. W południowej PL nawet nie chcą przyjmować "rezerwacji" na zakup tego modelu, bo wiadomo: nie wiadomo co będzie jutro a co dopiero w wakacje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...