Skocz do zawartości

Na rowerze włącz oświetlenie, ale także myślenie [YT]


Rekomendowane odpowiedzi

Włacz myślenie- to nie boli. Osobiście używam dwóch zestawów oświetlenia: LEZYNE Lite Drive 700 XL + Strip Rear 150   i (zamontowanego stale) kompletu Author Silicone. Pierwszy, podstawowy : przód - 8 trybów pracy,tył -11. Z przodu, zależnie od warunków używam: stroboskopu wyłacznie w ciagu dnia ( w ruchu ulicznym, gdziekolwiek - jeżeli popołudniowe słońce mam za swoich plecami),  trybów migajacych - przy ograniczonej widoczności ( wcześnie rano,pod wieczór, mgła,noc - jeżeli poruszam sie oświetlonymi ulicami). Czasem kieruje światło na swoje przednie koło, pod wieczór jest to bardzo dobrze widoczne i nie drażni nerwów wzrokowych (i innych) u pozostałych kierowców. Taki,, świetlany placek " wokół mojego roweru naprawde dodaje mi,, gabarytów". Tył- tryb migajacy, w którym naprzemiennie świeca sie dwie z pieciu diod.   Jest to łatwiej dostrzegalne niż światło stałe. Drugiego zestawu używam jako,, awaryjnego" lub pomocniczo do pierwszego,oświetlam wtedy swój rower trybem migajacym ( majac właczony zestaw podstawowy jako normalne oświetlenie drogowe). Stosuje to w sytuacjach wyjatkowych - taka choinka pomaga mi być widocznym noca w trudnych warunkach -duży ruch innych pojazdów, krete drogi, gdzie zabudowa nie pozwala na obserwacje na dalej niż kilkadziesiat metrów (mieszkam na jednej z wysp Cyklad - kto był wie o co chodzi).

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...