Skocz do zawartości

Polecane posty

Uprzejmie proszę o pomoc w doborze rowerów dla moich dzieci- lat 8, wzrost 132cm, do kroku 58cm. Teraz jeżdżą rowerami puky 18cali. Na najbliższy sezon mamy w planach przejechać wybrzeże oraz odkryć trasy dolnośląskie, m.in. Międzygórze. Za każdą podpowiedz: dziękuję.

W 8 lat pod górę sugeruję nie jeździć. Dzieci w tym wieku nie mają wystarczająco siły fizycznej. Mój syn w 8 lat przejeżdżał do 50-60 km. Ale jazda pod górę sprawiała mu trudności. Dopiero w 10 lat dawał radę.

Wielkie dzięki. I zgadzam się, że jazda pod górę jest wyczerpująca, szczególnie dla mojej córki. Dlatego chcemy powoli rozwijać temat i przede wszystkim zainspirować na przyszłość. A do tego potrzebny jest dobry sprzęt, który nie zniechęci😉

No wiadomo że im lżejszy rower dla dziecka tym lepiej. Mój syn, mając 8 lat i będąc jak na ten wiek bardzo wysportowanym, trenujący wtedy tenisa i pływanie, po drugiej czy trzeciej górce już był na granicy płaczu że za ciężko. W 10 lat kupiłem mu jakąś starą używkę na kołach 26 cali i już dawał radę zrobić 100 km w tym po mazurskich garbach. Niedługo później pojechaliśmy w moje ulubione Jeseniki, gdzie dał już radę podjechać pod zaporę Dlouhe Strane na swoim 15-kilowym mtb. Przewyższenie 700 metrów. W 11 lat porzucił tenisa i zaczął trenować kolarstwo. Dziś ma 16 lat i jest mistrzem i multimedialistą Mistrzostw Polski i walczy o zakwalifikowanie się na Mistrzostwa Świata Juniorów. A w 7-8 lat był taką pierdołą że 5 groszy bym nie dał za to że zostanie kolarzem 🙂

https://www.facebook.com/Mareknosir/