Skocz do zawartości

Mix Torpedo z przerzutkami (kaseta/wolnobieg)


Rekomendowane odpowiedzi

Dwa w jednym:

 

1. Przywitanie. Jestem tu nowy :) Zatem witam wszystkich

1.1. Zarejestrowałem się bo chcę poeksperymentować ze swoim rowerem a sieć przepełniona jest reklamami miast konkretnych technicznych informacji

1.2. Jestem lajkiem, nie żadnym specem rowerowym - bywa że nawet ze zmianą opony lecę do szpeca by uczynił to za 5-tkę

 

2. Temat właściwy - jak w tytule

 

Na jednym z portali aukcyjnych, szukając nowego nabytku, wpadłem na rower, retro kolarzówkę, bez przerzutek z przodu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że ma ona w/na tylnej piaście zarówno torpedo (nie wiem ilo biegowe) jak i 7 przerzutek (chyba z mechanizmem Commander - jeśli dobrze czytam ze zdjęcia)

 

2.1. Jak to tak?

 

Naszła mnie nieodparta chęć powielenia tej konstrukcji w rowerze który zakupię - jak tego dokonać? Jaka piasta byłaby idealna? Na co zwrócić uwagę.

 

2.2. Nie mówcie że się nie da - bo się da, ale że chytrusek jestem to linkiem się nie podzielę do czasu aż nie nabędę tego czy innego wybrańca ;)

 

2.3. Szperałem po google - nic nowego się nie dowiedziałem, nadal nie wiem jak wymienić tę zębatkę z torpedo na kasetę/wolnobieg - czyli sprawić by miast jednej było ich 5-7...

Odnośnik do komentarza

Nie lepiej kupić rower ze zwykłym napędem w piaście albo z normalnymi przerzutkami zewnętrznymi? Podany przez Ciebie napęd Będzie posiadał porównywalną ilość przełożeń co zwykły napęd zewnętrzny ale będzie znacznie bardziej skomplikowany i kombinowany. Raczej nie do zwykłego jeżdżenia tylko w ramach ciekawostki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...