Skocz do zawartości

Co lepsze manetki czy klamkomanetki


Rekomendowane odpowiedzi

co do roweru to nic nadzwyczajnego 

a co do ceny to tak do 100 chcialbym cos znalezc 

ale chyba manetki sa lepszym rozwiazaniem tak jak pisales łatwiej potem wymienic jak cos 

pozatym mam dosc szeroka kierownice 

a jakie Manetki byscie mogli polecic cos z Shimano ??

Zależy od ilości przełożeń, i reszty osprzętu. Mając z tyłu przerzutkę tourney to choćbyś manetki xtr założył to i tak niewiele to zmieni w precyzji.  Ja się trzymam zasady równych klas - jak masz przerzutkę turney to i manetki tourney jak masz heble avida to i klami avida etc. Chyba że masz w planach późniejszą wymianę przerzutki to w takim razie warto teraz zainwestować w manetki wyższej grupy. Ale ja teraz gdybam. Napisz co i jak, ile przełożeń, jaka reszta osprzętu, czy te manetki wymieniasz czy składasz rower z używanych części czy co. Bo jak wymieniasz klamkomanetki to musisz kupić teraz i manetki i klamki, w takiej sytuacji twoje podstawowe pytanie

"wybrac Manetki czy Klamkomanetki "

Traci sens. Tak jakbyś pytał czy kupić rower czy ramę :D

(Może i się czepiam ale przy mało precyzyjnym pytaniu ciężko odpowiedzieć)

Odnośnik do komentarza

A mi się w klamkomanetkach podoba to, że podczas jazdy pod górę, mogę trzymać ręce na rogach i mogę zmieniać na lżejsze przełożenia. Nie muszę przekładać rąk na uchwyty. Jest też możliwość zmiany o dwa biegi na raz wciskając mocniej dźwignię. Jeśli trzymamy ręce na kierownicy to zmiana na lżejsze przełożenia jest bardzo szybka, wystarczy tylko wyprostować palcę i ruszyć dźwignią. 

 

Wydaje mi się że na klamkomanetkach, płynniej i lepiej zmieniam przełożenia, jest to bardziej dla mnie naturalne niż na manetkach. Ale może to wynika z tego, że dłużej używałem klamkomanetek. Dopiero od niedawna jeżdżę z manetkami, choć zrobiłem już ok 3000 km. 

 

Ja osobiście jak bym miał możliwość kupienia nowego roweru z klamkomanetkami to bym taki brał.

Odnośnik do komentarza

A mi się w klamkomanetkach podoba to, że podczas jazdy pod górę, mogę trzymać ręce na rogach i mogę zmieniać na lżejsze przełożenia. Nie muszę przekładać rąk na uchwyty. Jest też możliwość zmiany o dwa biegi na raz wciskając mocniej dźwignię. Jeśli trzymamy ręce na kierownicy to zmiana na lżejsze przełożenia jest bardzo szybka, wystarczy tylko wyprostować palcę i ruszyć dźwignią. 

 

Wydaje mi się że na klamkomanetkach, płynniej i lepiej zmieniam przełożenia, jest to bardziej dla mnie naturalne niż na manetkach. Ale może to wynika z tego, że dłużej używałem klamkomanetek. Dopiero od niedawna jeżdżę z manetkami, choć zrobiłem już ok 3000 km. 

 

Ja osobiście jak bym miał możliwość kupienia nowego roweru z klamkomanetkami to bym taki brał.

 

Eeeee to chyba mówisz o czymś zupełnie innym. Manetki są tak samo użyteczne jak klamkomanetki (mówimy cały czas o MTB/trekking, nie o szosowych), a tak naprawdę to manetki mogą mieć więcej użytecznych funkcji, ponieważ klamkomanetki już dawno zatrzymały się w rozwoju.

Odnośnik do komentarza

Tak mam mtb, wiem że klamkomanetki zatrzymały się w rozwoju.

 

Ja nie twierdzę że klamkomanetki są lepsze lub gorsze od manetek. Chciałem tylko przedstawić swoją opinię. Może wynika z tego że mój pierwszy poważny rower miał klamkomanetki. Jeździłem na nim 9 lat i się po prostu do tego rozwiązanie przyzwyczaiłem, pasuje mi i jeździ mi się z nim dobrze. Teraz mam drugi rower, który mam manetki i nie narzekam. Tylko muszę się przyzwyczaić, bo już zrobiłem na nim 3 tyś km a nadal czasami zmienię bieg w tą stronę co nie chce, albo uderzam ręką w hamulec :-P

Odnośnik do komentarza

Manetki+ klamki wcale więcej miejsca nie zajmują, bo większość klamkomanetek ma na tyle wystający korpus, że i tak nic tam obok na kierownicy się nie wciśnie. Manetki Trigger miewają korpus odsunięty od kierownicy i mocowanie czegośtam da się wrzucić.

Ja jestem zwolennikiem manetek grip-shift. A jeśli ktoś woli łopatkowe, to czy klamkomanetka, czy rozdzielone to większej różnicy nie ma.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...