Skocz do zawartości

Univega Vision 3.0


Rekomendowane odpowiedzi

  Hej !

 

Szukam dalej rowerku dla narzeczonej. Trafiło się coś takeigo:

 

http://allegro.pl/rower-mtb-27-univega-vision-3-0-ham-hydrauliczny-i6027730240.html

 

Ciekaw jestem Waszych opinii. Jak tu się ma cena do jakości. Widzę dosyć niezły osprzęt jak dla amatora. Ciężko mi się odnieść do ceny do jakości.

 

Univega rzadko spotykana marka (narazie), przynajmniej w Poznaniu - nie będzie z tego powodu problemu z częściami w przyszłości ?

 

Rower miałby służyć do częśtej jazdy ścieżkami leśnymi ubitymi jak i piaszczysymi z licznymi korzeniam i i kamieniam , a w przyszłości w 1 wypad w góry ;)

 

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Ładny kolor ale częstej jazdy po kamulach i korzeniach ten osprzęt nie wytrzyma. Minimalny osprzęt, który się szybko nie posypie przy częstej jeździe off-roadem to Alivio a najlepiej Deore. A amortyzator minimum sprężynowo-olejowy. W tej cenie nowego nie dostaniesz. Musisz wydać na nowego jakieś 2,5-3 albo kupić używkę. To jest rower do okazjonalnej jazdy w lekkim terenie mimo że jest rowerem MTB.

Odnośnik do komentarza

Na Deore nie będzie mnie stać moje max to Alivio. Tutaj super wypada hamulec hydrauliczny - wydaję mi się, że to niezła cena.

 

Generalnie to 1799 to naprawdę ogromne maksimum jakie chce wydać także zostaje mi kupić rower słabszy.

 

Może faktycznei wstrzymać się i za tą cenę poszukać V-Brake ale na Alivio ?

 

Ewentualnie czy dobrym pomysłem nie jest kupno czegoś takeigo jak Kross Lea F2 / Unibike Vision i za rok / 2 kupienia nowego napędu ?  Czy jest to opłacalne? Szczerze to wypad w góry zaliczymy nie prędzej niż za rok, a to też nie takie oczywiście. Póki co zapowiada się częstsza jazda po Parkach Narodowych.

Odnośnik do komentarza

Nowy MTB na v-brake to ciężko chyba znaleźć. Ale dobrze ustawiony v-brake nie jest gorszy niż kiepskie tarczówki. Ktoś tu gdzieś widziałem na forum znalazł nówkę poniżej 2 tys na tarczach i Alivio ale nie pamiętam czy cross czy mtb. Nie wiem czy to nie był jakiś Kands czy Spartakus czy jakoś tak.

 

Napęd prędzej czy później się oczywiście zajedzie ale wymienisz łańcuch i kasetę, ewentualnie koronki w korbie jeśli rozbieralna. Korby, przerzutki i manetki zostaną (wytrzymują wiele lat) więc to nie jest dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

jajacek --> mega dziękuje za porady.

 

Mek --> Super, mega fajnie jak ktoś rzuca konkretnym modelem --> wtedy mam lepsze porównanie i wiedzę zdobywam. Niemniej Spartacus jest na tarczówkach mechanicznych lub hydraulicznych, a szczerze wolałbym V-Brake i Alivio. Może za bardzo się uparłem na to alivio? Może acera z hydraulikami lepsza? Jak współpracuje acer tył z przodem altusem ?

 

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł roweru do tych 1700zł (mniej więcej) pod charakterystykę taką jak wyżej opisałem to bardzo proszę o podzielenie się opinią !

 

Pozdrawiam !

 

EDIT: Kurcze ten rower jest super ale to Cross, a nie MTB no i ramy mogą być za duże dla mojej narzeczonej (160cm). Ewentualnie ta 17.

 

Serio taki świenty osprzęt za tak niską cenę czy ja słabo oceniam ?

 

EDIT 2: Tak sobie poszukałem :

 

https://www.sklep.eurorower.pl/pl/p/ROWER-KROSS-LEVEL-R2-S-CZARNO-CZERWONY-2015-/5191

 

https://www.sklep.eurorower.pl/pl/p/ROWER-KROSS-LEVEL-R3-S-BIAL-CZARNO-NIEBIESKI-POLYSK-2015/5193

 

Co powiecie ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...