Skocz do zawartości

Wybór butów i pedałów SPD-SL


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od tego że jestem nowy i zakupiłem niedawno używaną szose Kellys IRC 3.9 z 2011 roku na osprzęcie shimano 105. Zrobiłem nim w 2 dni 130km i pierwsze co chce zainwestować w pedały spd-sl i buty. Z zakupy jestem bardzo zadowolony, ale mam problem z wyborem butów, bo żadnych konkretów nie mogę znaleźć w internecie.

1.jaka jest różnica pomiędzy pedałami SH PD-R540, a PD- R550 ?

 

 

 

2 Linki do aukcji butów, które wstępnie mnie interesują:

 

a) http://olx.pl/oferta/buty-specialized-sport-rd-2015-CID767-IDcaFGN.html#ffa648a0fb  specjalized sport RD

 Sklep mam niedaleko, więć mogę je sprawdzić na żywo.

b) Shimano RP3 http://allegro.pl/shimano-buty-szosa-sh-rp300-rp3-czarne-44-2016-i6158069634.html

c) Shimano R 078 http://allegro.pl/buty-szosowe-shimano-spd-sl-sh-r078-r-44-white-i5868331657.html

 

Jak widać są to buty za ok 300 zł +- Jak będzie trzeba, dam więcej ; )

Pytanie czy warto dokładać więcej do innych, czy może one niewiele się różnią od tych z lidla które moge dorwać w internecie za ok 100 zł.

Zależy mi żeby buty było trwałe.

Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

1. Ciężko mi powiedzieć czym dokładnie różnią się te pedały. R550 są nieznacznie lżejsze, ale to niewielka różnica. Obstawiam, że wyższy model ma lepsze łożyska i jest lepiej uszczelniony.

 

2. Jeżeli chodzi o trwałość butów, to sam napisałeś "buty za ok. 100 zł" i "zależy mi żeby były trwałe". A to się zazwyczaj ze sobą wyklucza. Oczywiście nie zawsze jest tak, że wyda się więcej, to dostanie się wytrzymalszy produkt, ale jednak ja nie spotkałem nigdy butów za stówkę, które przy intensywnym użytkowaniu długo by przeżyły. Mój kuzyn tak się kiedyś skusił na buty właśnie za stówkę z Decathlonu. Były w porządku i nic się z nimi nie działo. Do czasu...

 

Wybierając buty rowerowe koniecznie przymierz przed zakupem, bądź kup przez internet od firmy, tak abyś mógł zwrócić jeżeli rozmiar Ci nie podpasuje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja obecnie sam posiadam Shimano RP3, tyle, że z blokami spd, nie szosowymi. Są dość przewiewne, w miarę sztywne i co odróżnia je od dwóch modeli, które zaproponowałeś- posiadają pasek mikrometryczny. Również długo się zastanawiałem jakie wybrać. Po rozmowie z osobami jeżdżącymi od lat w butach z systemem wpinania, usłyszałem żeby brać te z paskiem, bo jest dużo lepszy niż tradycyjny rzep. Inne trzymanie nogi. Tak zrobiłem, nie narzekam, ale nie mam porównania do zwykłych, ponieważ są to moje pierwsze buty ;) Da się w nich chodzić, ale stukamy blokiem o podłoże ilekroć stawiamy krok, ale nie do tego służą te buty :) Kauczukowa/gumowa podeszwa jest znikoma na końcu oraz na początku buta. Trzeba uważać żeby się nie pośliznąć, szczególnie na płytkach etc. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ooo Myślałem, że temat odszedł w zapomnienie, bo przez długi czas nikt mi nie odpowiedział, a ja nie chciałem czekać w nieskończoność i kupiłem  ;)

Ja właśnie zdecydowałem się na pedały 540, bo wagowo nie ma wielkiej różnicy, a w cenie tak, oraz właśnie na buty Shimano RP3, bo byłem sobie sklepie stacjonarnym perfidnie przymierzyć te rp3, które wyżej wymieniłem, z zamiarek zamówienie w allegro za nieco m

ponad 300 zł. 

Na miejscu mieli je po 380, ale jak powiedziałem, że jednak dziękuje, bo szukam butów za ok 300 to obnizyli mi do 320  :D

i Tym oto sposobem stałem się posiadaczem RP3.

Te specialized jakoś takoś na żywo nie ten teges  :lol:

Zrobiłem już na rp3 jakies 300km i szczerze polecam jako poczatkujący SZosomaniak.

Jeśli chodzi o pedały  shimano SH PD-R540 to polecam w kolorze srebrnym, bo kolega ma czarne i dość szybko się masakruje lakier, a srebrne po prostu nie mają chyba lakieru bo na razie jest ok

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...