Skocz do zawartości

Szosówka do 2000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Siemano :) Mam dylemat jaką szosówke kupić do 2000 zł używke czy nówke? Mam taki nowy na oku ale nie mam pojęcia czy to nie bubel i czy polatam cos na tym :) Nie znam się i dlatego pytam tu ponieważ bedzie moj taki pierwszy lepszy rower do lepszego scigania sie i pykania kilometrów :) http://www.mediaexpert.pl/szosowe/rower-indiana-arrow-m20-quot-bialo-czerwono-czarny,id-614292<<<- taki rower byłby jako nowy w moim budżecie :) Co wy na to ? Czekam na opinie dodam, że chciałbym aby mi troche dluzej służył i aby na nim polatać tak do 50km przy predkosciach koło 30 km/h. Pozdrawiam :)!

Odnośnik do komentarza

Zgapiłeś się z zakupem bo rowery kupuje się jesienią lub zimą. Ci co kupują na wiosnę muszą sporo dopłacić. To co zalinkowałeś ma bardzo słaby stosunek jakości do ceny. Na wyprzedaży we wrześniu kupiłem dziecku w Decathlonie rower z karbonowym widelcem i osprzętem Shimano Sora za 1500. Więc ten zalinkowany jest tak na oko o 800-1000 zł za drogi w stosunku do specyfikacji :)

 

Już to jest lepsze a 500 tańsze:

http://www.decathlon.pl/triban-500-id_8331913.html

 

Ostatnio szukałem mojemu młodemu roweru na większej ramie w budżecie do 2500. Jedyny nowy sensowny rower to ten:

http://allegro.pl/nowa-szosowka-carbon-campagnolo-rama-52-55-58-i6128292752.html

Z tym że nie znam tej firmy. Natomiast rama, widelec i osprzęt i cena są bardzo sensowne. Osprzęt Campagnolo Veloce odpowiada mniej więcej opsrzętowi Shimano 105. Jest co prawda dużo mniej popularny ale niezawodny. Ja i większośc moich kolegów w średnim wieku jeździ na Campagnolo bo się nie psuje i nie wymaga serwisu latami. Młodzież jeździ głownie na Shimano.

 

Alternatywnie to co ma obecnie mój młody:

http://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-520-id_8322663.html

Odnośnik do komentarza

Własnie sobie uświadomiłem że to jest tak samo jak z motorem ehh moja strata :) Szukam używki z osprzętem capmy, zwróciłem uwage na to shimano w tym rowerze z media expert to jest jakiś żart co do ceny, a te rowery z decathlonu wygladaja porządnie i także podzespoły nie najgorsze. Mam na oku rower co z przodu ma shimano 105 a tył campa veloce zobaczymy może się uda. Dziękuję, za poradę! 

Odnośnik do komentarza

Shimano z przodu, Campa z tyłu to rzadka kombinacja. Czasem się używa odwrotnej bo klamki Campy są wygodniejsze ale to wymaga niestandardowych rozwiązań. Nie wiem czy to dobrze działa w praktyce.

A co powie pan na rower Krossa Vento 1.0? Pozdrawiam

 

Edit.

Już wszystko wiem, wszedłem na temat p.Łukasza :) ps. nie wiem jak usunąć post, sory za spam :)

Odnośnik do komentarza

Ten co nie udało Ci się wygrać był na klmakach Campy a nie Shimano. Kolega ma prawie identyczny, cały na Veloce. Jeździ nim już ponad 10 lat i zrobił ponad 100 tys km nigdy nie wymieniając kasety i rotując 3 łańcuchy. Czyli Campa to jednak jest jakość :)

 

Kross Vento? Widelec alu, podły osprzęt. Nie kupiłbym by, Albo używka albo Decathlon. Widelec stalowy jest bardziej sprężysty niż alu i lepiej tłumi drgania. A ten z Allegro na Veloce co Ci podesłałem za drogi? Czy coś Ci w nim nie pasuje?

 

Na forum wszyscy na Ty :)

Odnośnik do komentarza

On nawet całkiem sobie osprzęt kosmos i wykonanie na zdjeciach wypas :) Ale używke myślę, że lepsze jakościowo kupie, fakt że bedzie używany ale juz jest lepszy osprzęt jednakże jak nic nie znajde do konca Maja to wybiore własnie chyba tego na veloce podobnego albo btwina 520 :) Az sobie nie moge podarować tego roweru z aukcji ehh...

Odnośnik do komentarza

Tylko jak kupisz używkę to nie kupuj nic na 9 biegów. Może się okazać że w jakimś momencie będziesz chciał coś sobie zostawić, zwykle koła czy kasety i wtedy dobrze mieć kompatybilność w ilości biegów. Teraz większość nowych rowerów jest 11-biegowych ale 10 biegów królowało przez wiele lat. Są niedrogie części i warto się tego trzymać. Ja zacząłem od Campagnolo Mirage 10-speed i przechodzę przez kolejne rowery i grupy osprzętu ale trzymam się 10-biegowej Campy. Moge sprzedać ramę, ewentualnie osprzęt ale ponieważ mam dobre koła, to koła i kasety wędrują od roweru do roweru. Jeśli Campa to na początku będziesz miał pewnie uniwersalną kasetę 12-25 ale jeśli będziesz dużo jeździł to z czasem pewnie będziesz miał jedną na płaskie 11-23 albo 12-23 a drugą 13-29 w góry.

 

Z mojego doświadczenia kasety i łańcuchy Campy wytrzymują 3 lub więcej razy dłużej niż Shimano. Części Campy są droższe niż Shimano ale w dystansie eksploatacja wychodzi taniej.

 

A co do aukcji to wygrałem ich setki, przegrałem dziesiątki. Cierpliwy zawsze coś fajnego uceluje. Tylko pamiętaj że jak kupujesz używaną szosę to musisz założyć że napęd i koła są mocno wyeksploatowane. Zalecam nie kupować przez neta tylko z odbiorem osobistym i przetestowaniem przed zakupem. I żadnych przestarzałych rozwiązań. Te zwykle są wyeksploatowane do bólu i wymagają dużych niemających sensu nakładów finansowych żeby doprowadzić sprzęt do użytku.

Odnośnik do komentarza

Sorry że dopiero teraz ale lepiej późno niż nigdy. Kategorycznie przestrzegam przed zakupem starych strucli. Jest dokładnie jak z samochodami struclami. Miałem takie dwa rowery, wpakowałem w nie drugie tyle niż za nie dałem a i tak nic nie chodziło jak trzeba. Najstarszy rower jaki możesz kupić to taki co ma Shimano lub Campagnolo 9-biegowy. Oczywiście stare Campagnolo działa lepiej niż stare Shimano. Ale stara Tiagra, nowa/stara Sora działają jako tako, a stare 105 czy Ultegra 10-speed z wystającymi drutami działają całkiem dobrze chociaż trzeba kierownicy o specjalnym gięciu żeby w tych manetkach znaleźć wygodę. Jak cierpliwie poszukać to się trafi za niewiele ponad tysiaka jakieś 105 czy Campa Mirage 10-speed (bardzo przyzwoita, na poziomie starego 105 lub lepiej), Xenon 10-speed (trochę gorszy od Mirage) czy Veloce.

 

Jakieś dwa lata temu sprzedawałem swojego Btwina na Mirage i fajnej ramie alu-karbon za 1300 zł. Głupio zrobiłem, żałuję bo był to świetny rower. Trzeba było trzymać dla rosnącego syna. Kolega miał taki sam i ma go do dziś i trzyma dla swojego młodego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...