Skocz do zawartości

Nowe części w mechanizmie korbowym

Polecane posty

Witajcie, rowerowi forumowicze.

Na początku lata w tym roku dałem mój rower do sklepu rowerowego, do naprawy, w którym to też naprawiają rowery. Bo po raz kolejny był problem z częściami w korbie, na suporcie.

Ja wcześniej się tutaj wypowiadałem, ile razy były te części, w korbie wymieniane i, jakby to policzyć, to na pewno ponad 20 razy. Bywałem z tym rowerem u różnych mechaników i nigdzie nie było dobrze. Dopiero teraz, jak dałem rower do "rowerowego" to tam mi właściciel sklepu, który też naprawia rowery wymienił części na nowe i pokazał mi stare części, jak były popsute, przetarte i wygięte. Podobno mieli do tego sklepu przyjmować od producenta już, dobre, wytrzymałe części, bo wcześniej przyjmowali złej jakości części, które szybko się psuły. Jakoś na razie, po wymianie części w korbie dobrze to funkcjonuje, bo jeżdżę często, daleko i wytrzymuje.

Przypomnę, że ja mam rower zwykły, ROMETOWSKI, z ramą i koła 26. Udostępniałem też na forum zdjęcia tego roweru. Rower mi się podoba i jestem do niego przywiązany. No i również postanowiłem zmienić nowe koła w rowerze, na aluminiowe, bo teraz tylko takie koła są na rynku. Metalowych kół już nie ma w produkcji. Stare, metalowe koła były już trochę przerdzewiałe, a poza tym miałem problem z przednim kołem, przy piaście, gdzie robiły się w środku luzy w kole, mimo że kilkanaście razy tam przykręcałem, po odkręceniu koła. To też było już w środku zużyte i, początkowo chciałem, by mechanik w rowerowym mi to naprawił, ale on stwierdził, iż: "lepiej wymienić na nowe koło, które nie jest drogie". No to ja stwierdziłem, żeby już od razu wymienił dwa koła, również tylne.

Koszt koła przedniego to ponad 40 zł. a tylnego to 75 zł, gdyż zębatką i hamulcem TORPEDO. I na tych kołach jeździ się lepiej, wygodniej. Miałem w planach już kilka lat temu wymienić na nowe koła, ale zawsze to odkładałem. Staram się ten rower zawsze jakoś ulepszać, żeby był, jak nowy... Parę, drobnych rzeczy do niego przykręciłem i jeszcze muszę kupić przednie oświetlenie rowerowe, ale nie chińskie, tylko jakieś niemieckie lub polskie. Wprawdzie mam stare, przednie oświetlenie, ale ono mi nie wystarczy. Z tyłu roweru mam aż trzy oświetlenia.

Podoba mi się: renowacja starych rowerów, ze starych ram. Zamiast kupować nowe rowery, które teraz nie są tanie na rynku to chyba taniej byłoby sobie składać rowery, ze starych ram i potem przemalować te ramy. Mojej ciotki koleżanka ma syna, który też się pasjonuje rowerami i zna się na mechanice rowerowej. On sam sobie wyremontował stary rower, ze starej ramy i prawie wszystko dokupił i dopasował. Podobno jeździ na tym rowerze bardzo daleko i dobrze się sprawuje. Przyznał, że: "on nie kupuje nowych rowerów", tylko woli sam sobie stare remontować. Bo ma chyba kilka rowerów, które wyremontował.

No a to ten mój rowerek.

Zdjęcie-0029.jpg