Skocz do zawartości

Dętka 27.5 1.35 gdzie taką dostać?

Polecane posty

Wyszukiwarka ze strony https://www.schwalbe.com/en/schlaeuche  wskazuje na SV12 . Jest to wprawdzie dętka z oznaczeniem 26 cali, ale nie ma co za bardzo się tym sugerować. Sam miałem dętki Schwalbe z oznaczeniami 27,5 - 28 - 29 które używałem do kół 29 cali. Czytałem też że niektórzy używaja dętek 26 cali do kół 29 cali. Na niektórych pudełkach SV12 jest też informacja że pasuje do 27,5 x1,35, np na tej stronie https://www.raptobike.com/schwalbe-sv12-26-47-559  . Nie mam pewności na 100%, ale wszystko wskazuje na to, że będzie pasować.

No jak nie ma jak są. Wszystko wskazuje na to że SV12 będą pasować, można je dostać bez problemu. Lepiej raczej takie założyć niż 28 cali. Mniejsza dętka rozciągnie się w trakcie pompowania (wystarczy trochę napompować samą dętkę, bez opony, żeby zobaczyć na ile potrafi się powiększyć). Natomiast w drugą stronę to już nie działa. (Chyba że masz faktycznie takie które można stosować dla zakresu 27-28, to pewnie też będzie ok).

5 godzin temu, pepe napisał:

No jak nie ma jak są. Wszystko wskazuje na to że SV12 będą pasować, można je dostać bez problemu. Lepiej raczej takie założyć niż 28 cali. Mniejsza dętka rozciągnie się w trakcie pompowania (wystarczy trochę napompować samą dętkę, bez opony, żeby zobaczyć na ile potrafi się powiększyć). Natomiast w drugą stronę to już nie działa. (Chyba że masz faktycznie takie które można stosować dla zakresu 27-28, to pewnie też będzie ok).

No więc pozostaje kupić SV12 i zobaczyć co się stanie 😄