Skocz do zawartości

Wybór roweru dla ciężkiego zawodnika ...


Rekomendowane odpowiedzi

http://olx.pl/oferta/specialized-carve-pro-29er-2012r-recon-xt-slx-lodz-CID767-IDeytaj.html#cf9697b138

Negocjuj. Rama XL 21 cali a nie L, jak człowiek napisał, co widać na fotce. Dobry osprzęt, rozsądny stan. Za jakieś 2800 bym poważnie rozważył. Do Łodzi daleko nie masz, godzinka samochodem, możesz się przejechać. Widać ślady eksploatacji. Siodło i gripy na pewno do wymiany. Nowe fajne gripy Specowe ok. 100 zł. Siodła można testować z Decathlonu, jest na to patent jakby co.

Wcześniej obecny Crave nazywał Carve ale z jakichś względów sporu o nazwę Spec musiał zmienić nazwę i stanęło na Crave.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo za konkretną odpowiedź. Jeśli chodzi o o moje wymogi to celuję właśnie w amatorskie MTB z racji , że rower będzie używany w 50% na szosie , 50% w terenie, typu las. pola itd. Jednak będzie to jazda rekreacyjna, beż żadnych szaleństw , skoków itp. Na pewno będę jeździł często. Stąd też moje zainteresowanie było wersją Rockhopper, która nie ukrywam najbardziej mi się podoba jeśli chodzi o wygląd ;) Te co podałeś w linku są również piękne i z tego co się orientuje na konkretnym osprzęcie. Dzięki za propozycję.

 

Jeśli chodzi o używki to najlepiej jak bym mógł osobiście obejrzeć, przejechać się, przymierzyć. Ta propozycja z Łodzi bardzo ciekawa, muszę to przemyśleć. Powoli również zaczynam się zastanawiać nad tym rowerem: https://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/trail/rockhopper-comp-29/106485.

 

Wiem , że nie ma takich podzespołów ja te używane, ale czy do moich potrzeb nie wystarczy?. Przejadę się do jakiegoś salonu Specialized i przymierzę te modele, aby zobaczyć czy wogóle mi leżą. Może coś mi się uda utargować, chociaż wątpie czy taka firma będzie skora do dawania rabatów ;)

 

Ps. Dzięki za informacje o tych terenach w okolicy Kobyłki ;)

Odnośnik do komentarza

Do rekreacji cudów nie potrzeba. Ale z moich obserwacji do jazdy w terenie jednak potrzeba w miarę niezawodnego osprzętu. A poniżej Alivio/Deore takiego nie ma. Więc mimo że wizualnie ten Rockhopper jest ok to ja bym go z pewnością nie kupił. Jeśli chodzi o rabaty to daje je dealer a nie producent. W Warszawie dwie największe firmy sprzedające rowery Specialized to Airbike mający kilka sklepów i moi zaprzyjaźnieni koledzy z firmy Cozmo Bike mającej sklepy na Kasprowicza na Bielanach i w Izabelinie. W Airbike'u jeśli chodzi o elastyczność cenową to jest słabo. W Cozmo Bike zawsze idzie się dogadać.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wyjaśnienie ;) Ktoś musiał mi wylać trochę zimnej wody na tą łepetynę, abym zrozumiał ;) W takim razie chyba odpuszczę póki co Tę zacną markę (narazie nie chcę wydawać więcej na rower niż te 3000 zł , ale znając mnie jak się wciągne w ten temat to już przeznaczę wyższą kwotę i raczej na pewno na Specialized. Ale i tak pojadę zobaczyć te rowerki  z czystej ciekawości. Również pojadę zobaczyć tegorocznego Gianta Talona o którym pisałem . Ten osprzęt z tego Gianta myślę , że już byłby ok. Podjadę też przymierzyć Cube'a i zobaczę przede wszystkim na którym czuję się najbardziej komfortowo ;)

Odnośnik do komentarza

Rower.

Jest do wzięcia z tego mojego zaprzyjaźnionego sklepu nowy Spec Rockhopper Comp biały 2015, XL za 3059 zł:

http://www.hollandsbicycles.com/product/specialized-rockhopper-comp-29-213296-1.htm

 

Testowanie siodeł

Wyrabiasz kartę stałego klienta i możesz zwrócić wszystko co kupiłeś w ciągu 60 dni. Oklejasz rury siodełka scotchem i testujesz. Po zdjęciu Scotcha nie powinno być śladów na rurkach siodła. Oddajesz jak sie nie podoba i bierzesz następne.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

A skąd Ty jesteś kolego UAG? Ski Team to bardzo drogi sklep. Ceny standardowe maja zwykle dużo wyższe niż gdzie indziej. Natomiast na wyprzedaży można u nich upolować wiele rzeczy w super cenie. Mam akurat od nich narty za 50% standardowej ceny po sezonie.

 

Jestem wielkim fanem marki Specialized i wszystkie rowery jakie mam są tej marki (na balkonie stoi już pięć) i składam kolejny na ich ramie. Ale rowery z najniższej półki z oznaczeniem Sport i Elite są na beznadziejnym osprzęcie i z pewnością nie są warte swojej standardowej ceny. Porządne rowery Specialized zaczynają się od modeli Comp, potem idzie Expert, Pro aż po wyścigowe S-Works na których wygrywano wielokrotnie największe wyścigi kolarskie szosowe i MTB. Sport więc odradzam. Napisz jaki masz wzrost i przekrok to mogę spytać w zaprzyjażnionym sklepie Specialized czy nie mają czegoś wyprzedażowego, jeśli Spece Ci się podobają.

Witam , jestem nową , szukam Specialized Rockhopper Comp  29  rama 17.

Odnośnik do komentarza

Musisz szukać Rockhoppera w sklepach które mają sporo ich rowerów. Z takich bardziej znanych są to Cozmo Bike i Airbike w Warszawie, Metrobikes w Lublinie. Twomark na Śląsku, RowMix w Krakowie. Najlepiej podzwonić. Telefony wszystkich sklepów są na stronie Specialized. ewentualnie można napisać maila do polskiego wsparcia sprzedaży na adres pl@specialized.com to może ustalą które sklepy mają dostępność.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...