Skocz do zawartości

[Wybór roweru] Triban rc520 vs. Octane One Gridd


Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam serdecznie! Chciałbym wrócić do przygody z rowerem i zastanawiam się co wybrać. Mam 169 cm wzrostu, przekrok 78, ok 70 kg, wiek pod pięćdziesiątkę. Trasy ok 30 km kilka razy w tygodniu + 1, 2 razy w roku na kilka dni z sakwami. Drogi - 2/3 asfalt różnej jakości, jeśli teren to mniej wymagający. Przymierzałem się do Tribana rc520 rozm S lub Octane One Gridd (ewentualne Kellys Soot 30). Czy warto dla sztywnych osi w Gridd`zie dopłacać 1000zł / w Kellysie ok 400 (Claris) dostając też słabszy osprzęt? Triban nie ma sztywnych osi, ale jest na 105. Tribana mierzyłem, wydawał się wygodny, do pozostałych nie mam dostępu w okolicy. Chciałbym uniknąć przerostu formy nad treścią jeśli chodzi o wykorzystanie roweru, finanse: 3500 vs. 3800 vs. 4800 i samą jakość roweru. Proszę o jakieś spojrzenie z dystansu...

Odnośnik do komentarza

Ja bym wybrał Tribana, ale patrząc na to, że w pokoju stoi u mnie Triban 520 i rockrider xc100 mogę nie być zbyt obiektywny. W XC 100 mam sztywne osie, w Tribanie nie mam, różnicy w sztywności kół nie czuję. Ja bym wolał 105 i bez sztywnych osi. Claris w porównaniu do 105 to porównanie Daci sandero z alufelgami z volvo na stalowych kołach, ja bym wolał volvo.

W tego typu rowerach sztywne osie są fajne, bo przy częstym ściąganiu i zakładaniu kół, koło i tarcza hamulcowa zawsze jest w tym samym miejscu, jeśli często podróżujesz z rowerem przy ściągniętych kołach, ten Octane One Gridd jest do rozważenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...