Skocz do zawartości

Alternatywa dla Rockrider XC 500 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Tak jak każdy odwiedzający ten dział (mi również się zdarzało wcześniej) poszukuje po raz kolejny, najlepszego dla siebie roweru?

Sam już nie wiem do końca jaki to ma być. Waham się między MTB i crossowym. Rozum podpowiada, że cross/trekking.

Natomiast w Decathlon miałem okazję protestować rower Rockrider XC 500:

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-500-29-id_8558253.html

Cena z kosmosu, ale raty dają nadzieję. Rower bajka. W życiu nie myślałem że może być taki lekki i fajny w prowadzeniu. Jednak nie wiem czy nie jest to przerost formy nad treścią. Może MTB, ale niższa półka? A może jednak inny typ?

Waga u mnie dobija do 110kg przy 182 cm wzrostu.

Z racji że plan ambitny na zrzucenie wagi, to rower będzie użytkowany wszędzie gdzie się da (praca, wycieczki, las itp). Warszawa i okolice. Przy MTB musiałbym mieć opony z min. bieżnikiem na zmianę do miasta. Poszukuję czegoś wygodnego, lekkiego i uniwersalnego (w granicach rozsądku).

Ogólnie wiem jeszcze mniej niż wiedziałem zaczynając poszukiwania ponad 2 tygodnie temu. 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza

Zapewniam Cię, że z taką wagą przy podobnym wzroście jest znacznie więcej ludzi. Kolega ważący 119 przy 186 kupił tydzień temu karbonowego mtb i jeździ teraz z nami po Kampinosie. Miał poprzednio mtb ze sztywnym widelcem sprzed 20 lat. Na przykładzie swoim i kumpli, którzy ze mną jeżdżą, mniej lub bardziej rekreacyjnie, muszę powiedzieć że pieniądze zainwestowane w dobry rower, były jedną z najlepszych inwestycji jakie zrobiliśmy.

Każdego co mieszka w Warszawie i jeździł na crossie namawiam na mtb. Bo mamy dużo terenów leśnych pod mtb. Kampinos, Mazowiecki Park Krajobrazowy, Lasek Bielański, Lasek Młociński i Uroczysko Młociny, Lasek Bemowski, Wieliszew, lasy koło Wawra, Marek, Otwocka. Czyli do diabła i trochę. 2h drogi od nas mamy tez bardzo fajne Góry Świętokrzyskie gdzie zdarza mi się jeździć na weekend. No i w lesie nie ma samochodów, tyle ludzi i zagrożeń jakie są na drodze. Rowerem mtb można jeździć po lesie i po asfalcie. A jakim rowerem to już inny temat.

XC500 jest bardzo dobrym rowerem, w zasadzie nie mającym słabych stron. Natomiast czy jest to odpowiedni rower dla Ciebie to już inny temat. To jest akurat modele o sportowej geometrii. Czyli bardzo długi, wymuszający stosunkowo pochyloną sylwetkę. Ma powietrzny amortyzator i napęd 1x przeznaczony do wyścigów i jazdy po górach. Na naszych terenach, może to nie być optymalny wybór bo taki napęd nie jest tani w utrzymaniu i służy głownie do jazdy pod górę i po płaskim. Z góry brakuje. Czy to jest rower wygodny? Jak ktoś jest do takich przyzwyczajony to tak. Ale dla wielu może być problemem.

Jak chcesz coś wygodnego i tańszego to namawiam się przyjżeć np. rowerom takim jak Cube Attention SL i Kellys Gate.

Odnośnik do komentarza

"Rama karbon ze sztywną osią i jakimś dziwnym szybkozamykaczem Shimano. Nie wiem czy to nie jakaś samoróbka. Czy Boost nie wiadomo. Może to QR141? Amor oznaczony jako Recon RMT. Nie ma takiego modelu. Wygląda na Recon RL. Napęd Deore 2x10, korba pozagrupowa klasy Deore. Hamulce MT200, tarcze SM-RT20. To wszystko do zmiany bo się do niczego nie nadaje. Koszt z montażem 600, jak ktoś to odkupi to 500. Koła na piastach Deore i obręczach WTB, czyli takie jak w Krossach. Opony drutówki. Reszta taniocha. Ciekawy rower. Cholera wie. Tylko gwarant ze wsi. Jak coś z ramą to pewnie będzie spychologia. Trochę saper. Trzeba by to na żywo zobaczyć. Jakby to było z Decathlonu czy GoSport to może. Z Media Expert? Mam wątpliwości."

Odnośnik do komentarza

Zwróc tylko uwagę że Kellys Gate 2020 to rower o rekreacyjnej geometrii a 2019 i wcześniej o sportowej. Mamy jeszcze Gate 70 jeśli nie da się znaleźć 50 w dobrej cenie. Gate 50/70 jest to tak zwany rower "rozwojowy". Czyli podobnie jak XC 050/100/500 mający nowoczesną (aczkolwiek dość ciężką) ramę ze sztywną osią w najnowszym standardzie Boost 12x148, dobry amor powietrzny z grubymi lagami 32mm, mogącymi wytrzymać spokojnie jeźdźca 120 kg, dobry napęd, rozsądne hamulce i ciężkie przeciętne koła. Ten rower nie potrzebuje żadnych zmian żeby się nadawał nawet na start w maratonie mtb. No i ma potencjał odchudzeniowy jakby było trzeba. W razie czego wymiana kół i opon sprowadzi go w rejony wagowe roweru XC 500.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...