Skocz do zawartości

kierownica


Rekomendowane odpowiedzi

1918291573_Screenshot_20200522-0221012.thumb.png.9b2d0161c6b34b1e71be4d7cba4a11cb.pngWitam jestem w posiadaniu roweru b.twin modelu rockrider340 i przy naprawie gierownicy kiedy już wkręciłem tą śrubę na górze mostka co trzyma tą Ala blaszkę to zobaczyłem że nie wkręciłem do kąca bo lekko mi się kierownica rusza razem z tym drąrzkiem  co wchodzi do ramy i teraz nie da się Wogule wykręcić tej śruby z tego co patrzyłem to ona się wkręca w środku ramy do takiej nakrętki i teraz jak próbuje wykręcić śrubę to ona się obraca razem z nakrętką i i nie da się jej wykręcić i niewiem co zrobić bo nawet mostka nie wyjmę bo ta blasza blokuje a nie chce jeździć bo boję się że mi wkącu kierownica odpadnie przez to  proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie komentarze 

Odnośnik do komentarza

Musisz kupić taki zestaw nowy https://allegro.pl/oferta/kapsel-gwiazdka-steru-1-1-8-ahead-srebrny-7543403281 . Ewentualnie pewnie w serwisie też będą mieć. Da się to samodzielnie naprawić, trzeba by rozwiercić tę śrubę i wyciągnąć pozostałości śruby i kapsla. Trochę większy problem będzie ze starą gwiazdką. Najprościej jest ją po prostu wbić głębiej. Może w serwisie mają jakiś sposób na jej wyciągnięcie. Do tego warto poczytać poradnik montażu mostka ahead. Ta śruba wkręcana od góry służy wyłącznie do kasowania luzów, trzeba ją dokręcać przy poluzowanym mostku i tylko na tyle mocno, żeby nie było luzów na sterach a jednocześnie stery nie były skręcone zbyt mocno. Przy wymianie kierownicy nie trzeba tego ruszać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...