Skocz do zawartości

Rower do miasta i poza miasto do 1200 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

jako, że jestem nowy na forum na wstępie chciałem się przywitać.

Trafiłem na Wasze forum ponieważ chciałbym kupić rower MTB do jazdy po mieście (Warszawa) i czasami wyskoczyć z synem na jakąś przejażdżkę np. po lesie.

Do pracy  mam ok. 6 km. (dziennie jakieś 12 km)

Dodam, że jestem totalnym laikiem w temacie rowerów pomijając rower z komunii ;)

Mój wzrost to 175 cm, waga 85 kg.

Nie potrzebuję hamulców tarczowych itp. bajerów, zależy mi tylko na amortyzatorze przednim.

Budżet: 1200 zł., jeśli cena będzie niższa też się nie obrażę.

Zastanawiałem się nad kupnem roweru z Decathlonu http://www.decathlon.pl/C-411387-rowery-gorskie ale sam nie wiem ....

Czy możecie mi pomóc w doborze wielkości ramy, kół no i samego modelu roweru?

 

Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

Ja przy 175 wzrostu używam ramy M, 17,5 cala. Rower MTB z tej półki cenowej będzie bardzo ciężki i mułowaty więc radzę się zastanowić czy nie kupić crossa, który moim zdaniem jest lepszym wyborem. Okazjonalnie do lasu też się nim da pojechać a do pracy będzie się jeździć szybciej i wygodniej. Ale to Twoja decyzja. Koła czy mtb czy cross tylko 700c, w crossie będą się nazywały 28 cali w mtb 29 cali ale to jedno i to samo. Obręcze mają tę samą wielkość. Nie kupuj kół 26 i 27,5 cali. Szkoda na nie czasu.

Odnośnik do komentarza

Osobiście odradzam zakup roweru na kołach 26 cali ale ponieważ wszyscy z nich uciekają to są w tej chwili bardzo tanie. Do miasta moim zdaniem średnio się nadaje. Osprzęt ma z dolnej półki ale rozsądny, może oprócz tej przerzutki Tourney. Sądzę że będzie wymagał częstych regulacji więc albo będziesz się musiał poduczyć serwisowania albo trzeba się zaprzyjaźnić z pobliskim serwisem rowerowym.

Odnośnik do komentarza

Roweru w tym budżecie nie mogę zaproponować. Nie interesuję się rowerami z tej półki cenowej. Przeszukaj wątki gdzie ludzie szukali rowerów z tej półki cenowej.

 

A dlaczego 28/29 a nie 26? Przede wszystkim dużo większy komfort. We w miarę żwawej jeździe po lesie przejazd po korzeniach na 26 cali wytłucze cię niemiłosiernie. Nawet na niezły rowerze. Na 29 cali, nawet na kiepskim rowerze dzięki większym kołom, większej objętości powietrza w oponie jedzie się dużo bardziej komfortowo, dużo stabilniej i szybciej. W mieście większe koła też dają większy komfort i większą szybkość. Zobacz że większość producentów niemalże nie ma już rowerów 26 cali w ofercie, chyba że te z najniższej półki. Praktyka pokazała że 29 cali w MTB je wyparły. Jest oferowanych sporo rowerów nazywanych 27,5 cala ale sądzę że jest to przejściowa moda i też wyginą. Wydaje się że rower 29 cali jest wielki ale to jest pierwsze wrażenie. Po kilkunastu jazdach jak się spróbuje 26 cali to już nie ma odwrotu i człowiek się zastanawia jak mógł na tym jeździć. Mam w domu i 26 cali na których obecnie ściga się mój 12-letni syn i 29 cali. Nie ma szans żebym chciał jeździć na jego rowerze. Rozmiar ramy jest ten sam a jego rower jest kilo lżejszy od mojego ale komfort jazdy jest kompletnie inny. Znam nawet parę niskich osób, ok 160 wzrostu które też przeszły z 26 cali na 29 i absolutnie tego nie żałują.

Odnośnik do komentarza

Cześć kolego.

 

Szukam podobnego sprzetu co ty, laikiem takze jestem. Moje wymiary i preferencje co do jazdy sa takie same :P

 

Z tej polki cenowej nie znajdziesz nic rozsadnego, sam szukalem taniego rozwiazania ponizej 1500 zl, ale ciezko cos znalezc. Sprobuj dolozyc te 300 zl i znajdziesz juz cos konkretnego. Szukaj rowerow z przeszlych sezonow, gdyz sa tansze.

 

Po forach dowiedzialem sie, ze MTB do 2000 zl nawet to nie jest MTB. Ale sa to opinie pasjonatow, ktorzy katuja swoje rowery w kazdy mozliwy sposob. 

 

Co do kol, masz na YT pare ciekawych rozpraw, ja moge Ci polecic tego kolesia:

 

Rowerow z dechatlonu bym Ci nie polecal. W zeszlym tygodniu mialem okazje pojezdzic na dwoch modelach, ale wydaly mi sie marnej jakosci, niewygodne (chociaz kazdy ksztalt dupy ma inny) oraz jakies takie plastikowe. Nie dalbym 1500 zl za ten rower, bo dla mnie to jest kawal hajsu. Druga sprawa - w internecie masz z reguly tansze oferty.

 

Daj znac, po obejrzeniu filmu czy dalej szukasz roweru z 26'' kolami. Postaram sie ci cos pomoc, poniewaz przekopalem juz 1/3 internetu i moj mozg jest tak wyprany, ze widze rowery nawet jak otwieram lodowke. 

 

Na kolach 29, stosunkowo tani z 2015 roku, ciekawym rozwiazaniem wydaje sie np to:

http://archiwum.allegro.pl/oferta/rower-spartacus-cross-4-0-shimano-2015-alivio-3x9-i5237633980.html

Odnośnik do komentarza

Chłopaki,

 

Macie generalnie dwie możliwości przy tym budżecie. Albo kupicie kiepską nówkę albo niezłą używkę. Namawiam na ten drugi wariant. Poszukajcie po Allegro, OLX i sklepach rowerowych koło domu, roweru który jest minimum na Deore, gdzie korba ma jeszcze wyraźne napisy co świadczy o tym że napęd nie był intensywnie jeżdżony, gdzie amor się ugina, rower jest czysty i nie ubłocony co świadczy że właściciel o niego dbał. Takich rowerów w tym budżecie do 1500 jest jest mnóstwo, jak znajdziecie to wrzućcie tu na forum to się oceni. Czasem w takim rowerze jest coś drobnego do wymiany. Koszt zwykle nie przekracza 100 zł. Większość rowerów, które mam kupiłem używane i wszystkie sprawują się dobrze i jestem z nich zadowolony. Zdecydowanie wolę mieć mało używane Deore i lepszy amor niż nowego Altusa/Acerę i badziewną atrapę amora.

Odnośnik do komentarza

Cześć

Filmik obejrzany :),

Wniosek jaki z tego wyciągam to to, że przede wszystkim trzeba usiąść na rowerze, przejechać się i się do niego przymierzyć.

Chyba najchętniej wybrałbym ten pośredni rozmiar opon.

A Ty już zakupiłeś rower czy jeszcze wybierasz? ;)

Zastanawiałem się jeszcze nad czymś takim: http://allegro.pl/rower-kands-maestro-szybki-cross-28-shimano-alivio-i6107183493.html

Z Kands jest ten problem, że nie znalazłem w necie sklepu w Warszawie który by go miał :(

Znalazłem jeszcze coś takiego co prawda 26" ale w Warszawie no i Deore:http://allegro.pl/scholten-sc2000-full-shimano-deore-i6111763458.html

Co powiecie na temat tego Schlotena?

Zaraz jeszcze przeszukam OLX.

Odnośnik do komentarza

Jajacek wcale się nie uparłem na 26" szukam raczej czegoś co mogę podjechać i obejrzeć w okolicach Wawy.

Przyznam się, że jest mało rowerów z kołami 28"

Z używek nic ciekawego nie znalazłem na allegro a teraz szukam na olx.

Nowy to ten Kands maestro tylko muszę znaleźć miejsce gdzie będę mógł go obejrzeć.

Poproszę o wytłumaczenie co to przekrok i to drugie ;)

Odnośnik do komentarza

Przekrok to odległość od ziemi do krocza. Bierzesz książke, siadasz jakby na niej jak na siodełku i zaznaczasz górną krawędź na ścianie/futrynie. Na tej podstawie dobiera się wysokość ramy. Najlepiej to tu się pomierzcie:

http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp

Źle dobrana rama to problemy zdrowotne i brak przyjemności z jazdy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...