Skocz do zawartości

MTB rekreacyjny 2500-3000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Potrzebuję pomocy w wyborze roweru do jazdy rekreacyjnej.Zależy mi na bardziej wyprostowanej pozycji i to jest priorytet.Mam kilkanaście km do morza ścieżką rowerową a za domem zaczyna się las z wzniesieniem 130m.n.p.m i mnóstwem fajnych tras rowerowych, więc jazda asfalt las 50/50. W lesie bez szaleństw, spokojna jazda ścieżkami.Rower crossowy odrzucam ze względu na las, bywają piaszczyste trasy i korzenie jak również moją wagę 105kg(docelowo 90).Pochodziłem po sklepach i przymierzałem się do rowerów takich jak kellys spider 50, kross level i było niewygodnie. Na koniec przymierzyłem cube attention i tu pozycja była ok.Niestety cena 3600 przekracza mój budżet i 2 blaty to chyba za mało na asfalt.Szukałem modelu zeszłorocznego niestety ramy 21" nie mogę nigdzie znaleźć w cenie 3k a 23" to raczej będzie za dużo przy wzroście 188 i przekroku 87cm.Zastanawiam się czy kupić niższy  model aim sl czy może kupić coś innego przez internet i tu proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Cube Attention 2019 ma 3 blaty i tę samą ramę. Podobnie jak Cube Analog. Problemem w tym rowerach może być Twoja waga. Amor olejowo-sprężynowy jest na maks 99 kg. Ja bym szukał mtb z trzema blatami i krótką górną rurą, dającą rekreacyjną pozycję. Problem w tym że jest mało producentów robiących takie rowery. A gdzie takie tereny? Trójmiasto? 21 dobre za ten wzrost. Cube AIM nędza. Ewentualnie szukaj świeżej używki. Indiana X-Pulser 6.9 to tez bardzo dobry rower i chyba 21 cali mają.

Odnośnik do komentarza

Mieszkam w koszalinie przy samej górze chełmskiej, fajne leśne tereny, nawet powstał single track, ale to nie dla mnie taka jazda. Jakoś ciągnie mnie do tego cube attention a w sklepie mogę coś utargować.To teraz pytanie, czy można w tegorocznym modelu wymienić same blaty na takie z większą ilością zębów czy to już większa zabawa? 

 

Odnośnik do komentarza

Też pochodzę z Koszalina ale wyprowadziłem się jako dziecko. Mieszkałem na Partyzantów koło jakiegoś parku gdzie była górka saneczkowa. Ale to pewnie nie to ? Fajne Single!
Nie wiem jaki rozmiar blatów ten rower akceptuje. Jeśli większe nie obcierają o ramę, to powinna być możliwość wymiany. Sugeruję zadzwonić i spytać w serwisie firmy Ski Team, bo to oni są dystrybutorem. Ale do Cube bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...