Skocz do zawartości

Trekking Kellys Lagoon + trenażer: kompatybliność


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jak w tytule mam pytanie o kompatybilność roweru trekkingowego Kellys Lagoon (tu link do opisu katalogowego) z różnymi rodzajami trenażerów. Rower ma swoje lata i ma osprzęt Shimano Alivio z kasetą 8-rzędową. Generalnie chodzi mi o zakup trenażera interaktywnego. Zastawiam się nad dwiema opcjami: Direct Drive (Tacx Flux, Elite Suito) lub rolkowym (typu Tacx Bushido, Tacx Genius, Elite Rampa, Elite Tuo). I w obu przypadkach mam pytania:

1. Czy jeśli bym chciał kupić trenażer Direct Drive to muszę wymienić kasetę w rowerze? Trenażery te mają wpisane w specyfikacji, że są kompatybilne z kasetami 9/10/11. Ja mam 8. Czytałem gdzieś, że kasety Shimano są tej samej długości co 9 i 10. Czy w takim razie mógłbym jeździć na takiej kasecie, czy muszę zmienić? Wymiana kasety na większą oznaczałaby wymianę przerzutek i manetek co wiąże się z kolejnymi kosztami a sam trenażer już swoje z kieszeni wyssie. Jak to jest w przypadki Tacxa czy Elite i ewentualnie Wahoo Kickr Core?

2. Czy w ogóle do takiego roweru trekkingowego da się zamontować trenażer rolkowy? Chodzi o to, czy do tego roweru mógłbym dokupić koło podobne do tego co mam i czy wsadzę na nie oponę do trenażera? Czy muszę kupić jakiś specjalny rodzaj koła? Jakie ewentualnie koło można dobrać? Czy taki rower będzie kompatybilny z trenażerami Tuo, Rampa lub Bushido i Genius? 

Przyznaję, że bardziej mi zależy na trenażerze Direct Drive ze względu na ciszę ale koszta mogą nieco zmienić priorytety. 

Pozdrawiam serdecznie i dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...