Skocz do zawartości
lucker88

Rower dla mężczyzny do 2000 zł.

Polecane posty

Witam 

Szukam roweru dla siebie

• wzrost - 170 cm,
  • waga - 70 kg, 
  • cel jazdy - w tygodniu do pracy około 10 - 15 km , a w weekendy wypady na polne/leśne ścieżki.

Budżet jaki posiadam to około 2200 zł. 

Prosiłbym o doradzenie czy lepszy będzie górski czy szosowy, bardziej skłaniałbym się nad górskim , ale czekam na wasze opinie. 

Dzięki za wszelakie odpowiedzi i za pomoc w temacie jak powyżej. 

Pozdrawiam.

Zapraszam do obejrzenia jednego z odcinków Rowerowych Porad na YouTube. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zasubskrybujesz mój kanał :)

Do pracy może być górski (mtb), może być cross (coś pośredniego między górskim a szosowym) a może być i szosowy (z tych turystycznych).  Mtb będzie trochę wolniejszy, szosowy najszybszy.  Z tym że na leśne, polne ścieżki szosowym będzie już trochę trudniej, crossem ok, a najlepszy będzie mtb.

Jak jesteś niezdecydowany, to może właśnie taki złoty środek, czyli cross, np. taki powinien się sprawdzić : https://www.goride.pl/urban/kross-seto-2017?gclid=EAIaIQobChMIg6us-9az6AIVE8ayCh1FOgZKEAQYASABEgK3t_D_BwE , akurat dla ciebie rozmiar 17 cali.

Dość podobnym rowerem (też ze sztywnym widelcem) dojeżdżałem do pracy przez kilka lat przez cały rok i sprawdził się bardzo dobrze. Brak amortyzatora w tym przypadku ułatwia eksploatację, bo te tanie amortyzatory są do niczego. W lekkim terenie też nie było problemów.

Dzięki za odpowiedź i dzięki za "porzucenie" linkuh z rowerem, a jakieś rowery MTB mógłbyś polecić w tej cenie do 2 tysięcy złotych? Nie znam się zbytnio na rowerach, a za samą markę nie chce płacić. Może być to rower nowy z 2017-2018 roku poprzednik jakiegoś modelu, który w tym bądź w tamtym roku wyszedł. 

Ewentualnie taki : https://rowery-indiana.pl/rowery-mtb/34,x-pulser-59-m-29-17-czarny

Z tym, ze zaznaczam, że osobiście nie miałem do czynienia z tą marką (producentem jest Kross). Musiał byś jeszcze poszukać opinii, na tym forum też są. Plusem jest dobry osprzęt. W tej cenie raczej nic lepszego nie znajdziesz. Z tym że do dojazdów do pracy, to raczej od razu trzeba by w nim wymienić opony, bo na tych terenowych które są fabrycznie założone byś się umęczył, lepsze są Smart Samy Schwalbe, też często zakładane w tego typu rekreacyjnych mtb, ale z mniej agresywnym bieżnikiem.