Skocz do zawartości

Rower z ramą 23" dla 204 cm wzrostu.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam roweru crossowego z ramą 23" i wpadły mi w oko następujące modele :


Unibike flash EQ 2018 - ok 1550zł
Unibike flash EQ 2019 - ok 1700 zł
Montiera crosser 2.0 2017 - ok 1350zł
Montiera crosser 3.0 2018 - ok 1800zł

Pytanie który model wybrać ? Unibike czy Montiera ? Oraz czy warto dopłacać do wyższej grupy osprzętu i hamulców hydraulicznych. 
Niestety jestem ograniczony trochę wzrostem więc nic innego niż 23" nie będzie pasować.
Mam jeszcze możliwość kupna roweru KTM Teramo za 1300 zł, jednakże nie wiem jaki to jest rocznik i nie jestem w stanie określić jego stanu technicznego. Z góry dziękuje za odp ?

Odnośnik do komentarza

Nie znam rowerów Montiera ale na stronie są one jako produkty archiwalne więc ich tam nie dostaniesz.

Różnica międzu Flash EQ 2019 a Montierą to wyposażenie. Pytanie czego potrzebujesz i po co Ci rower i ile będziesz nim jeździł. Może to dziwne pytanie ale inny rower kupiłbym na przejażdżkę niedzielną, inny jako transport po mieście, a jeszcze inny gdybym chciał szaleć na szosie czy w lesie. Cross brałbym jako rower mocno uniwersalny, bagażnik jest Ci potrzebny tylko jeśli zamierzasz go używać (choć nie wiem czy nie wolałbym roweru bez bagażnika i samemu sobie go dokupić - o tym w Unibike producent nie podaje najważniejszej informacji - nośności więc bez wertowania internetu nie wiadomo ile faktycznie ten bagażnik udźwignie.

 

Inna sprawa, że rowery w tym budżecie mają udawana amortyzatory. Zwłaszcza, że ze wzrostem idzie też w górę waga ridera. Może warto byłoby rozważyć wymianę go na sztywny widelec? Albo rower typu fitness bez amora, ale za to z prostą kierownicą.

Odnośnik do komentarza

Cześć, dzięki za odpowiedź, rower ma posłużyć do rekreacyjnej jazdy w mieście i poza miastem, rower crossowy ma umożliwić jazdę po lesie bądź jakiejś łące. Generalnie nie będzie to offroad albo downhill, więc ten amortyzator to tylko dodatkowy bajer który może czasem pomóc. Jak rowery osprzętowo są fajne to w przyszłości mogę pomyśleć o wymianie widelca na sztywny. Montiere mogę mieć z innego sklepu internetowego. Unibike 2018 mam na miejscu z przeglądem etc. 
Nie wiem też czy rower np z 2017 roku nie używany nie bedzię miał jakiś wad na ramie czy w osprzęcie. To że leżały kilka lat na magazynie, to mogło się coś z nimi stać ??

Pytanie tylko czy warto dopłacić do tego lepszego osprzętu w momencie gdy nie będę robić nim 5k km rocznie. (chyba bo ostatni raz na rowerze jeździłem na komunię więc może załapie bakcyla :P)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...