Skocz do zawartości

Pierwsza szosa


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

przymierzam się do zakupu pierwszej szosy, rower chce kupić w ramach uzupełnienia treningów (długich treningów na niskim tętnie) jednocześnie z myślą, że za jakiś czas chciałbym zacząć się na nim ścigać.  

Chciałabym kupić rower endurance na karbonowym widelcu, osprzęcie w klasie Shimano 105 lub ultegra na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę jeśli chodzi materiał z którego będzie wykonany rower?

Czy kupno rowera używanego to dobry pomysł?

Prosiłabym również o rady albo źródła z których mogę się doedukować z zakresu doboru geometrii, ponieważ im więcej czytam na ten temat tym mniej wiem, bo różne źródła podają często różne wartości. 

Czy jest coś jeszcze na co powinnam zwrócić uwagę?

Mam 18 lat, 169cm wzrostu, 78,3cm przekroku. 

Odnośnik do komentarza

Rama 51-52. Na rowerze full carbon jeździ się trochę przyjemniej ale przy niskiej wadze własnej jest to mniej odczuwalne niż przy wysokiej. Większość moich koleżanek z rowerów endurance wybiera Trek Domane lub Specialized Ruby.

Wolę używkę w karbonie niż nówkę w alu. Szczególnie w kobiecych modelach, których zużycie jest zwykle znikome, bo dziewczyny mało jeżdżą. Ważne żeby nie był to jakiś strucel tylko w miarę świeży model, najlepiej nie więcej niż 3-letni. I żeby zakup był osobisty żeby można było sprawdzić rower a nie zakup zdalny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...