Skocz do zawartości

Który Gravel wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zakupić swój pierwszy Gravel ale utknąłem z wyborem. Głównie jeżdżę po utwardzonych drogach leśnych i asfalcie stąd ten wybór a chciałbym robić jakieś dłuższe wypady po 60-100km i czasem jakąś wycieczka ale nie typu przez Polskę rowerem więc chciałbym mieć możliwość zainstalowania bagażnika i sakw z tyłu.

Co do modeli jakie wygrzebałem w internecie :

Kross Esker 4.0 lub 2.0 

NS Rag+ 2

Octane one grid 

marin four cornes 

dodam że nie jestem wielkim sportowcem więc wykręcanie super prędkości nie ma znaczenia, żeby tylko łatwo na podjeździe dało radę.

pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Mariusz

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, xterx napisał:

żeby tylko łatwo na podjeździe dało radę.

To możesz od razu darować sobie pierwsze trzy modele. Jedynie Four Corners ma bardziej miękkie przełożenia.

Żeby sprawdzić czy wystarczy miękkich biegów wystarczy podzielić ilość zębów najmniejszej zębatki przedniej przez ilość zębów największej tylnej.  Np. w moim rowerze mtb jest to: 22/36 = 0,61 . Taka wartość umożliwia wjechanie praktycznie pod dowolną górkę. W rowerach typu cross/trekking jest często 28/32 = 0,875. Bez bagaży jest ok, ale z załadowanym rowerem może już brakować biegów. Natomiast w wielu gravelach współczynnik ten wynosi 1 lub więce (Np. w NS Rag+2 : 42/42=1). Kross Esker : 36/34 = 1,06. Poczytaj sobie wątki o ludziach którzy kupili np. Authora Ronin i potem przerabiają napęd.

Inna sprawa to geometria I tutaj też Four Corners wypada moim zdaniem najbardziej przyjaźnie. Przy wielogodzinnej jeździe nie jest potrzebna agresywna geometria, taka jak np. w NS Rag+2.

Możesz też popatrzeć nie na segment graveli, tylko na rowery wyprawowe (Four Corners też jest raczej wyprawowcem niż gravelem), mogą być lepszym wyborem. Np, taki Fuji : https://rower.com.pl/fuji-touring-disc-1811805?cPath=6_698_6532_12436_12469&  albo Trek https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-wyprawowe/520/520/p/24000/?colorCode=red

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...