Skocz do zawartości

Tykający bębenek w piaście + strzelający łańcuch.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupując nowy rower dosłownie już w pierwszym dniu usłyszałem charakterystyczne tykanie w tylnej części koła, oczywiście z piasty wychodzą dźwięki które są jak najbardziej w porządku ale oprócz tego dodatkowo z koła/piasty/bębęnka wychodzi dodatkowy pojedyńczy dźwięk w formie tykania.  Jest on:
-tylko jak się rozpędze
-jak siedze/czyli pod obciążeniem
-im szybciej jade tym szybciej "tyka" i na odwrót
-szprycha nie jest winna, bo jest stabilna, nie ma luzów w zębatce czy korbie
-jedyny dodatkowy dźwięk który jeszcze jest ale to inny to z łańcucha który co jakiś czas strzela, możliwe że to ta złączka, choc nie sądze ze ma zwiazek z tykaniem z bębenka (czy z czegokolwiek innego)

Oddałem rower do serwisu, Pan powiedział że wyczyścił i sprawdził piastę, podziękowałem mu, usiadłem na rower, przejechałem 100m ale znowu dźwięk powrócił.

Ktoś wie jak to moge samemu zrobić?
Bo już nie bede do nich drugi raz wracał jak nie ogarniają.

W dodatku co mnie zdziwiło ale to już taki dodatkowy temat który sprawdzi kompetencję serwisu, albowiem, powiedzieli mi że rower fabrycznie od firmy nie wymaga smarowania amora i można tak jeździć nawet rok (chyba że zawodowo to wtedy trzeba wczesniej i  dpłatnie wykupic usługę serwisowania amora + dumpera). Zdziwiło mnie to i od razu zdalem sobie sprawe ze goscie chyba sie nie znają, bo
-nie dosc ze nie naprawili tego bębenka, i dalej tyka
-to okazuje sie ze serwis zerowy nie uwzglednia serwisu amortyzatora po tych 100km czy po miesiacu od jazdy. (to ja nie wiem co oni beda robic)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...