Skocz do zawartości

Opony gravel.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję nowych opon gravelowych, przeznaczenie all road, z naciskiem na gravel, ale aby na na szosie też sobie dawały radę, nie były dużo wolniejsze. Aktualnie mam TERRENO DRY 700-33c i są ok z wyjątkiem sytuacji gdzie wjeżdżam  na luźny drobny piasek ( niestety trafiają się krótkie odcinki o takiej nawierzchni ), wtedy rzuca strasznie na boki i jest problem z utrzymaniem prostej linii jazdy i prędkości ? Streszczając chciałbym coś bardziej agresywnego niż te TERRENO DRY, ale abym jeżdżąc po gładkiej nawierzchni nie odczuwał, że opony mnie w jakimś większy stopniu ograniczają.

Myślałem o Challenge Gravel Grinder Race 700x42, tylko niestety 700x42 nie znalazłem dostępnych w naszym kraju, są jedynie 700x38, ale czy x38 wystarczą i w ogóle czy te opony nadają się do moich zastosowań z uwagi na łagodny bieżnik, sama szerokość raczej nie rozwiąże problemu z jazdą po drobnym, luźnym piachu ? Myślałem jeszcze o GravelKing SK 700x43 i wtb riddler 700x45c, ale tu się boję, ze po asfalcie będzie znacznie gorzej.

Prośba o pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Przy jeździe po piasku nie musisz mieć agresywnego bieżnika, właśnie szerokość jest ważniejsza. Z tym że jeżeli piaszczyste odcinki masz krótkie, a głównie chcesz po asfalcie jeździć, to bym raczej nie przesadzał z terenowymi oponami. Wg mnie te 38 mm z drobnym bieżnikiem powinno być rozsądnym kompromisem. Można ewentualnie też dać nieco szerszą lub z trochę głębszym bieżnikiem oponę na przód. To właśnie przednia opona odpowiada za utrzymanie kierunku jazdy. Ja bym wybrał te Gravel Kingi w rozmiarze 700x38 , ewentualnie odrobinę szersze. Albo ten model od Schwalbe G-One Speed. Bardzo małe opory toczenia, czyli dobre na twarde nawierzchnie, do tego drobny bieżnik i szerokość 38 powinno wystarczyć na lepsze zachowanie na piasku. Co ciekawe, opony Schwalbe dedykowane do jazdy po plaży, to właśnie G-one Speed , z tym, ze 29x2,35, czyli własnie drobny bieżnik i duży balon. Agresywny bieżnik jest przydatny w mokrych warunkach (błoto, śliskie korzenie, itp). 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...