Skocz do zawartości

Rekreacyjny Full do 13 tys


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu chodzi za mną rower z pełnym zawieszeniem, może zabrzmi to śmiesznie ale do dzisiaj czuje to uczucie ugięcia całego roweru podczas jazdy..(kolega dal sie kiedys przejechac takim fullem All mountain). Obudziło się wtedy we mnie takie dziecko mimo iż mam swoje lata (27)
Przechodząc do tematu na wstępie dodam że mam już jeden rower typu XC hardtail na kołach 27.5, jednak znudziła mnie na nim jazda z uwagi na pochyloną pozycję. Rower ten ma 100m z przodu i blokade skoku, reszta nic szczegolnego. 

Szukam więc czegoś z pełnym zawieszeniem, z bardziej komfortową pozycją, a nie tak pochyloną. Rower chcę by służył mi do rekreacyjnej jazdy, tzn, dojazd do pracy, jazda po mieście, a z jazdy terenowej to pobliskie lasy, single tracki itp. Według definicji taki rower to trail, chyba ze są jakies fajne rowery XC full z komfortową pozycja (nie tak pochylona jak na XC)
Chce jednak by był to rower uniwersalny którym bez problemu bede mogl wyruszyć na trasy po np 30-40km i mogl sie tez smialo rozpedzic.
Rower więc musi byc lekki a nie jak wiekszosc powyzej 15kg+ (mój aktualny ma wage katalogową 12,8kg). Początkowo chciałem wydać max 7 tysięcy ale po przeglądaniu rowerów każdy z nich był bardzo ciężki.

Od paru dni przeglądam rynek, przeróżne strony porównawcze i umówiłem się na spotkanie w moim mieście by przymierzyć:
https://www.giant-bicycles.com/pl/trance-29-2-2019

oraz na oku miałem też fuel ex 2019 ale w sklepie stacjonarnym powiedziano mi że teraz mają tylko najnowsze top fuel 2020

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/top-fuel/top-fuel-8/p/28012/?colorCode=black_red


Na oku mam też (z uwagi iż jako jedyny z dwóch powyższych ma trzyrzędową blokade skoku - moze sie przydac by podczas pedalowania sila napędowa nie szla w amor na prostej drodze):
https://www.scott.pl/produkt/812/4931/Rower-Spark-950/


Czy ktoś mógłby doradzić który z tych trzech byłby najlepszy?
W gre tez wchodzi trance 3 za duzo niższą cenę:
https://www.giant-bicycles.com/pl/trance-3--ge--2019

Lubie szybką jazdę po prostej drodze, nie boje sie ryzyka, chcialbym wejsc na wyzszy poziom przechodzac z mojego XC, i chetnie zaczac przygode na jakies agresywniejsze trasy typu hopy itp. Marzy mi sie tez taki bezpeiczny rower z ktorego bez problemu skocze z pół metrowych cm schodów i sie nie połamie jak to bym wykonal na moim XC ;) 


PS.

rabat 10% trance na tych 2 stronach, ktos zweryifkuje?
 
http://rowerowy.pl/sklep/rowery/rowery_giant/giant-2019/prd,giant-trance-29-2-l-niecza-19,rid,55351.html

Czy ta strona jest legitna?
Bo idąc do sklepu chce sie targowac a widze ze moge wyciagnac nawet 10% rabatu zamawiajac przez neta, widzialem tez ze ktos kupil ten rower za 9 tys, wiec tym bardziej fajnie jakby dalo rade go dostac za te 10 tys po tym 10% rabacie
Odnośnik do komentarza

Olimpia Sport, znany sklep, z Bydgoszczy. Coś tam kupowałem. O tym drugim nie słyszałem.

Jak dla mnie założenia się wykluczają. Im bardziej komfortowy full i im więcej skoku tym wolniejszy. Jeździłem taką kanapą, Specem Stumjumperem i do przodu to nie jechało. Chyba jak poszukać to może nawet robiłem gdzieś review. Taki pośredni model to był Spec Camber. Całkiem fajny ścieżkowiec. Do przodu jechał. Teraz przemianowali go chyba na Stumjumper Evo. Najbardziej zajebisty full jakim jeździłem był to Spec Epic FSR World Cup. Demon prędkości a jednocześnie komfortowy. Z moich znajomych, ci co jeżdżą w góry jeżdżą np. na Canyon Spectral i Scott Genius. Ten Spark wydaje się podobny bo to chyba nie jest wersja wyścigowa. Trance to chyba jakieś enduro/all mountain. Na dojazdy do pracy jak dla mnie bdzura. Chyba że jesteś czarownikiem co mieszka za siedmioma lasami i siedmioma górami. Na dojazdy kupuje się jakąś stalówkę ze sztywnym widelcem albo crossa taniochę.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, jajacek napisał:

Olimpia Sport, znany sklep, z Bydgoszczy. Coś tam kupowałem. O tym drugim nie słyszałem.

Jak dla mnie założenia się wykluczają. Im bardziej komfortowy full i im więcej skoku tym wolniejszy. Jeździłem taką kanapą, Specem Stumjumperem i do przodu to nie jechało. Chyba jak poszukać to może nawet robiłem gdzieś review. Taki pośredni model to był Spec Camber. Całkiem fajny ścieżkowiec. Do przodu jechał. Teraz przemianowali go chyba na Stumjumper Evo. Najbardziej zajebisty full jakim jeździłem był to Spec Epic FSR World Cup. Demon prędkości a jednocześnie komfortowy. Z moich znajomych, ci co jeżdżą w góry jeżdżą np. na Canyon Spectral i Scott Genius. Ten Spark wydaje się podobny bo to chyba nie jest wersja wyścigowa. Trance to chyba jakieś enduro/all mountain. Na dojazdy do pracy jak dla mnie bdzura. Chyba że jesteś czarownikiem co mieszka za siedmioma lasami i siedmioma górami. Na dojazdy kupuje się jakąś stalówkę ze sztywnym widelcem albo crossa taniochę.

Dzięki za odp, ten trance mi mowiono że jest bardzo uniwersalny, z uwagi na napęd 1x12 a szczególnie koła 29'

Ja mam HT ale nie lubie na nim jezdzic, XC, dlatego chce przejsc na fulla by cieszyc sie z pelnego zawieszenia (trance 2 29 z tego roku ma blokade dampera wiec w razie co sobie ją zablokuje na dojazd do pracy)
Te rower co podajesz wykraczają poza mój budżet, chce fajnego triala do kwoty max 13 tys, a trance moge miec za 10-11 tys. W dodatku bardzo mi sie podoba jego wyglad.
Trance nie jest enduro, moze tylko troche, skok ma maly.

Rower bedzie sluzyl na dojazd do pracy ale tez nie ze tlyko(bo to faktycznie wtedy nie mialoby sensu)... zamierzam nim po lasach śmigac ? i wkrecic sie bardziej w zjazdy i podjazdy
 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, jajacek napisał:

Sugeruję spojrzeć na polecane rowery na 1enduro.pl
Dla mnie Trance 3 to typowy rower enduro. No i przy wadze 14,5 kg to raczej nadaje się głównie do jazdy w dół a nie pod górę.
Ciekawe też ile ten Suntour pożyje przy intensywnej eksploatacji.

ale ja pisalem o rowerze trance 29 '2 z 2019, a polecane rowery 1 enduro sprawdzalem

proszę, 6 pozycja - jest on w kategorii trial, taki skok to za maly na enduro:
https://www.1enduro.pl/rowery-trail-do-13000-zl-2019/

Trance 3 już wykreslam z listy, nie potrzebnie go tam wkleilem bo faktycznie za ciezki + slaby osprzet

Odnośnik do komentarza


Mój reach roweru
Reach 44,5 - 45,5cm (tak jak linia czerwona prowadzi, biore poprawkę że krzywo trochę miotłe ustawiłem)
Stack 61cm
(prawie identyczne jak tego trance 29  2 2019)

Mój przekrok nóg = 91 cm
Rozstaw rąk 191 cm
Wzrost 186cm (miałbym taki sam jak rozstaw rąk ale lekka wada kręgosłupa przez co tulów mam krótszy)

W jaki sposób dobrac rame tego trance, moze M bedzi elepsza z uwagi na krotszy reach?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...