Skocz do zawartości

Wymiana przerzutek


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Koledzy i kolezanki jako ze nie jestem zbyt oblatany w tematach zwiazanych z rowerem chcialbym zebyscie mnie wspomogli. Jestem wieloletnim uzytkownikiem swojej meridy. Jezdze glownie rekreacyjnie. Ostatnio troche mniej jak sie urodzila mala ale zamierzam to zmienic. Jak juz wdpomnialem merida ma juz troche wiosen wiec trzebaby pomalu zrobic jskis upgrade?

Chce to robic stopniowo. Chcialbym pozostac przy kasecie 8 stopniowej i swoich manetkach. W gre wchodzi tylna przerzutka, i przednia.

Obecnie posiadam: 

Korby:   SHIMANO MC08, 42 / 34 / 24
  Przerzutka przód:   SHIMANO ACERA-X
  Przerzutka tył:   SHIMANO ALIVIO
  Manetki:   SHIMANO ALTUS EF29
  Dźwignie hamulców:   SHIMANO ALTUS EF29
  Wielotryb/kaseta:   SHIMANO CS-HG30-8, 11-30T

 

Chcialbym cos z wyzszej polki deore.

 

Odnośnik do komentarza

W zasadzie przerzutkę tylną mógłbyś zdaje się taką wstawić. Jest do napędów 9 rzędowych, ale 8 też powinna obsłużyć. Dla pewności warto by było sprawdzić w specyfikacji, Również przeliczyć czy pojemność jest ok. To jest akurat długi wózek, nie wiem czy nie wystarczyłby średni dla Twojego zakresu przełożeń.

https://allegro.pl/oferta/shimano-deore-rd-m591-przerzutka-tylna-sgs-9s-9rz-7978742057

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zrobilem regulacje przerzutek w serwisie i na troche pomoglo. Niestety na troche bo po 350km zaczynaja zachowywac sie jak przed regulacja. Opinia w serwisie taka ze lancuch naciagniety, korba do wymiany, tylna przerzutka rowniez. Wiec chyba musze sie zmierzyc z rzeczywistością i ztobic kompleksowo. Tyljo teraz na co i czy jest sens przy kolach 26cali? Obecnie nic do nich nie mam i jezdzilo sie spoko. Pomozecie?

Odnośnik do komentarza

A jaki jest konkretnie problem, bo chyba nie pisałeś wcześniej ?

Jeżeli łańcuch do wymiany (możesz kupić za 10 zł przymiar i sam sprawdzić), to kaseta raczej też.  Jeżeli korby do wymiany, to i suport prawdopodobnie też. W sumie trochę tego jest , ale te części są akurat tanie w 8 rzędowych napędach (dobry łańcuch 80 zł, korby 120, kaseta 50, suport 40, przerzutka tylna 80). Jak nie masz narzędzi i nigdy tego nie robiłeś, to raczej serwis, chyba że lubisz się bawić sam, ale to dość drogo wyjdzie, za narzędzia zapłacisz 100-150 zł plus ryzyko, że coś źle kupisz, źle zamontujesz, itp. Dodatkowo jak to jest kilkuletni rower i nie był serwisowany, to pewnie i linki/pancerze są do wymiany, też niedrogie części, ale trochę zabawy. 

 

Odnośnik do komentarza

Tak lancuch, korba, Kaseta, przerzutka tyl i przod do wymiany no i pewnie suport. Rower serwisowany wiec linki pancerze sa ok. Licze sie tez z tym ze i manetki musze zmienic. Fajnie mi sie jezdzi na tym rowerze wiec myslalem nad modernizacja. Licze ze ok 1000zl musze wydac na fajny naped. Nie chce uzywek. Zastanawiam sie czy jest sens. Z drugiej strony wydajac 2500zl mam rower na 28calowych kolach ale z napedem sredniej polki. Umiem i lubie majsterkowac. Jak sprawdzic czy do mojej ramy wrzuce naped np 10rzedowy. Chociaz obecnie ma 8 i starcza

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz mufę suportu BSA z gwintem angielskim, a zapewne tak jest (żeby sprawdzić, trzeba by zdjąć korby i wyjąc suport), to możesz wymienić napęd na 10 rzędowy, korby HT2. Czy jest sens w starym rowerze na kołach 26 cali ? Moim zdaniem nie ma. Wydasz dwa razy tyle co za tańszy napęd 8 rzędowy a i tak zostaniesz ze starym rowerem (rama, koła, amortyzator, hamulce).  

Odnośnik do komentarza

Tak mam suport bsa. No wlasnie nie wiem co mam robic. To nie jest tak ze ja na sile chce nowy naped 10rzedowy. Mam 8 i nic do niego nie mialem. Az tak nie jest mi potrzebny wiekszy. Poprostu irytuje mnie to ze nie moge plynnie wrzucac biegi. Co chwila cos charczy. Niektore biegi ciezko wrzucic. Rower byl w serwisie i tam regulacja przeprowadzana ale powiedzial mi gosc ze jest naciagniety lancuch, wozek troche pokrzywiony. Korba i przednia tez nie najlepiej. 

Najlepiej zainwestować w nowy rower ale to konkretny wydatek. A mozeby cos ze starszego modelu ale nowego nabyc?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...