Skocz do zawartości

Wagant 5 ,6 czy nowa 7? Deore czy XT? 3/9 czy 3/10?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
szukam dobrego roweru trekingowego z hamulcami tarczpowymi do kwoty 2500-3000 zł.
Zależy mi by zainwestować w polską markę i dlatego postawiłem na Romet. 
Czy uważacie, że warto dołożyc około 500 zł do modelu wagant 7?
W najnowszym zostały wykorzystane przekładnie Deore zamiast XT jak w wagant 5/6.
Czy 3/10 jest lepsza od 3/9?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, LukaszHej napisał:

Zależy mi by zainwestować w polską markę i dlatego postawiłem na Romet. 

Nie sprawdzałem sam ale gdzieś czytałem, że Romet nie ma specjalnie już wiele wspólnego z polską firmą.

Unibike i Kross są polskie ?

Nie napisałeś nic o swoich celach.  Do czego będziesz tego roweru używał, po jakich drogach jeździł i ile km rocznie. Bez tych informacji ciężko powiedzieć, który z tych rowerów bnędzie OK (jeśli któryś ;))

Odnośnik do komentarza

Dzięki za szybką odpowiedź, a więc:
Jeżdżę po ok 30 km dziennie (c.a 5k km rocznie) do pracy praktycznie tylko i wyłącznie przez miejską dżunglę. Następnie odbieram maluchy z przedszkola (dlatego potrzebuje bagażnik).
Zależy mi na hamulcach tarczowych bo obecnie denerwują mnie moje vbreki.

Myślałem także o totalnie budżetowym sachsenring-u (https://www.sachsenring-bikeshop.de/trekkingraeder/herren-trekkingraeder/129/herren-28-zoll-alu-trekking-fahrrad-21-gang-scheibenbremsen-schwarz)

Szukam tylko wymówki i powodu by wydać te 2-3 razy tyle i kupić sobie coś porządnego. Pomóżcie bo brakuje mi argumentów a za cenę tego sachsenringu mogę go wrzucić do odry i za 4 lata  wymienić na całkiem nową padaczkę.
 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie warto kupować takiego budżetowego roweru. Umęczysz się i Ty i on. To jest opcja tylko dla ludzi którzy jeżdżą rowerem do sklepu 1 kilometr raz na tydzień i nie mają pieniędzy na nic lepszego, a chcą nowy. Jak robisz 5 tys, rocznie to warto coś ze średniej półki kupić za co najmniej 2-3 tys. od uznanej firmy (konkretne marki możesz znaleźć na tym forum). Romet też zdaje się może być, nie miałem styczności, ale opinie są raczej pozytywne. Kross też ma dobrą opinię. Kupiłem kiedyś dla dzieciaka jakiś młodzieżowy model i był ok.

Odnośnik do komentarza

Tego Wagant 5 masz na myśli https://www.goride.pl/meskie/romet-wagant-5-2019?from=listing&campaign-id=15  ?  Tam jest mieszanka komponentów od Tourney przez Altus do Deore. Do spokojnej jazdy powinno wystarczyć. Raczej niekoniecznie bym dołożył 1000 zł do Waganta 7. Owszem kilka komponentów ma lepszych. ale w jeździe nie będzie jakieś ogromnej różnicy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...