Skocz do zawartości

[5000-5500] mtb uniwersalny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozglądam się nad rowerem do ok 5000-5500 zł.  mam nadzieje że w  posezonowej wyprzedaży coś znajdę w przyzwoitej cenie. Od razu pytanie kupować teraz ? czy powiedzmy w Styczniu ?  Rower będzie przeznaczony :

50% miasto ścieżki rowerowe

30% las jakieś pagórki

20% wypad w góry (Bieszczady mam chęć na Dolomity)

Z racji tego potrzebuje roweru uniwersalnego tak wiem że takich nie ma ale powiedzmy żeby nie był to rower tylko w góry więc:

-odpada napęd 1x ....

- odpada  firma Kross

- raczej chciałbym napęd  2x10 ( 2 x 11 chyba bardziej kosztowny w utrzymaniu poprawcie mnie jeżeli się mylę)

- mam złe doświadczenia z pressfitem więc wolałbym wkręcany suport

- sztywne osie

-  wygodny  ( żeby np. po  70 km  po równym terenie w miarę przyjemnie się jechało_

-Tani w utrzymaniu i solidny ( wiadomo przegląd raz w roku smarowanie łańcucha czyszczenie napędu) a

-wzrost 183 cm waga 88 kg

Moje propozycje to:

1. Specialized Chisel Comp

2.  Rose count solo 3 (brak sztywnej osi)

3. Scott Aspect 900 (brak sztywnej osi)

4. Trek x Caliber 9 ( pressfit 

5. Trek procaliber 6 ( pressfit

 

Odnośnik do komentarza

No i tu może być problem, bo większość MTB w tej cenie nie będzie miała otworów na zamontowanie osprzętu. Fotelik też stwarza pewne ograniczenia w konstrukcji roweru - jeśli się nie mylę to chyba nie powinno się go mocować do ram carbonowych.

Sztywne osie - fajna rzecz ale zupełnie niepotrzebna w użytkowaniu jakie planujesz.

Wygoda zależy od geometrii.

Tani w utrzymaniu to raczej nie z tej półki cenowej, bo zwykły serwis amora powietrznego (a w tej cenie taki będzie) to ok. 300zł.

Smarowanie łańcucha raz w roku? Czy zapomniałeś gdzieś postawić przecinka?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...