Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Posiadam rower marki b'twin RR 520 który postanowiłem zmodyfikować ze względu na geometrię ramy która mi odpowiada i ma dożywotnia gwarancję. Przyszedł czas na wymianę napędu i postanowiłem że zostaje przy osprzęcie SRAM ale chciałbym mieć 9 przełożeń wybrałem następujące komponenty:

 

- przód SRAM X5

- tył SRAM X5 /X7

- manetki SRAM X7

- mechanizm korbowy Shimano Deore FC-M590 44-34-22T

- kaseta tył nie mam zielonego pojęcia jaka będzie odpowiednia i żeby to wszystko działało i w tym momencie potrzebuje waszej pomocy żeby się dowiedzieć czy to co wymyśliłem w ogóle zadziała?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Ja tam bym jednak kupił Shimano. Miałem rower na podobnym zestawie 3x9. Manetki X7, przednia przerzutka SLX, korba Deore FC-M590, tył X9. W porównaniu do Shimano jest to shit jeśli chodzi o żywotność. Manetki się rozpadały, cyngle zmiany biegów poobłaziły. Zmiana biegów nigdy nie była lekka i precyzyjna.

Natomiast miałem przez wiele lat, może 10, rower na starym Shimano, właśnie 9x. Korbę miałem jeszcze Octalink. Manetki Deore, przerzutka przód Deore, tył Deore XT. Ten rower mnóstwo przeżył i nie miałem z nim najmniejszego problemu. Nic nie poobłaziło i wszystko pracowało lepiej niż w SRAM.

Natomiast to co napisałeś zadziała. Kaseta dowolna 9x. I łańcuch też do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...