Skocz do zawartości

Porównanie i pomoc w wyborze, mtb 29er ~3000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podobne rowery. Z tych trzech wybieram Cube bo ma najładniejsze malowanie, wewnętrzne prowadzenie linek, miększą sztycę podsiodłową 27,2 dającą większy komfort i porządne piasty Shimano Deore..

Dzięki. Na scoce siedziałem i jest ok. Widzę i jak mówią cube ma troche krutszą ramę. Coś moją uwagę przyciąga ten ghost i ma chyba lepszy widelec?

Odnośnik do komentarza

Bardzo podobne rowery. Z tych trzech wybieram Cube bo ma najładniejsze malowanie, wewnętrzne prowadzenie linek, miększą sztycę podsiodłową 27,2 dającą większy komfort i porządne piasty Shimano Deore..

Cześć. Wybrałem ghosta a tu dostaję w ostatniej chwili oferte na Focusa http://rower.com.pl/focus-black-forest-ltd-29-20-biegow-520130. Mam noc i poranek na decyzję. Nie jeżdżę mocno sportowo a bardziej rekreacyjnie.

Odnośnik do komentarza

Bardzo podobne rowery. Z tych trzech wybieram Cube bo ma najładniejsze malowanie, wewnętrzne prowadzenie linek, miększą sztycę podsiodłową 27,2 dającą większy komfort i porządne piasty Shimano Deore..

Witaj. Zdecydowałem się na Ghosta, lecz dzisiaj dostałem ciekawą ofertę na Focusa. Ceny są podobne 3400 i 3500. Co o tym myślicie?  http://rower.com.pl/focus-black-forest-ltd-29-20-biegow-520130

Odnośnik do komentarza

Focus bardzo porządna niemiecka firma. Kilku kolegów ma ich rowery, akurat szosy karbonowe i są bardzo zadowoleni. Ten z linku ma widelec Foxa. Jeździłem chyba na podobnym bo też Fox Float, nie wiem czy ten sam model. Była bardzo wygodny i wszystko wybierał. Ma jednak tę wadę że sam nie zrobisz serwisu i nie wiem czy Twój sklep rowerowy go zrobi. Jeśli nie, to trzeba wysłać go do centrum serwisowego co i kosztuje dużo drożej niż serwis Rockshoxa i trwa dużo dłużej. Zanim bym kupił dowiedziałbym się więc co z tym serwisem. Osprzęt przyzwoity. Hamulce Tektro w ramach oszczędności ale do rekreacji z pewnością będą dobre. Ale znowu pytanie o ich serwis. Komponenty Concept cieszą się dobrą opinią. Trochę dużo waży ale przy rekreacyjnej jeździ nie ma to takiego znaczenia. Pewnie poszły oszczędności na kołach. Ghost, Cube też porządne niemieckie firmy. Nie wiem co wybrać.

Odnośnik do komentarza

Focus bardzo porządna niemiecka firma. Kilku kolegów ma ich rowery, akurat szosy karbonowe i są bardzo zadowoleni. Ten z linku ma widelec Foxa. Jeździłem chyba na podobnym bo też Fox Float, nie wiem czy ten sam model. Była bardzo wygodny i wszystko wybierał. Ma jednak tę wadę że sam nie zrobisz serwisu i nie wiem czy Twój sklep rowerowy go zrobi. Jeśli nie, to trzeba wysłać go do centrum serwisowego co i kosztuje dużo drożej niż serwis Rockshoxa i trwa dużo dłużej. Zanim bym kupił dowiedziałbym się więc co z tym serwisem. Osprzęt przyzwoity. Hamulce Tektro w ramach oszczędności ale do rekreacji z pewnością będą dobre. Ale znowu pytanie o ich serwis. Komponenty Concept cieszą się dobrą opinią. Trochę dużo waży ale przy rekreacyjnej jeździ nie ma to takiego znaczenia. Pewnie poszły oszczędności na kołach. Ghost, Cube też porządne niemieckie firmy. Nie wiem co wybrać.

Szaleństwo.... przed chwilą dostałem dosyc dobry rabat na cube atte.. SL z tego roku. Sam się uśmiecham. Dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Jeszcze zwróć uwagę że Focus nie ma manetki do zdalnej blokady skoku amortyzatora. Natomiast z pobieżnego spojrzenia jest to amor najnowszego typu znacznie lepszy niż w Ghost, Chyba coś ala Reba Dual air. Ale wszystko na powietrzu pod wysokim ciśnieniem. Stawiam że będzie można go świetnie dopasować pod wagę jeźdźca, do warunków ale odbije się to w kosztach serwisu. Więc musisz wybrać czy tańszy serwis ale trochę gorszy amor czy na odwrót.

Odnośnik do komentarza

Cześć,

Trochę późno odpowiadam ale jako założyciel akurat tego tematu czuje zobowiązany do odpowiedzi :)

 

Ja kupiłem Cuba Attention SL z 2015r. Rower jak dla mnie jest świetny.

Amortyzator olejowo powietrzny naprawdę daje radę i w 100% radzi sobie z moimi nie rzadko ostrymi leśnymi jazdami.

Rama jest wyborna - wziąłem 19" na 178 cm wzrostu, czuje sie na niej rewelacyjnie i pewnie. Kola 29" to inny wymiar jazdy, jak dla mnie na duzy plus.

Przerzutki i manetki mam deore - chodza wyśmienicie i plynnie. Jest blokada skoku - fajna rzecz, jak dla mnie troche gadżet ale jest fajny :)

Jedynie hamulce mogłyby byc lepsze ale jest ok :)

Odnośnik do komentarza

Kwestia komfortu jest związana z wieloma czynnikami.

1. Ogumienie i ciśnienie w oponach

2. Rodzaj amortyzatora i jego nastawy

3. Pozycja na rowerze związana z geometrią ramy

4. Siodło

5. Rodzaj materiału użytego do budowy ramy

6. Rodzaj i typ komponentów na punktach styku: sztyca podsiodłowa, mostek, kierownica, chwyty kierownicy, szerokość kierownicy.

7. Sztywność kół związana z ilością szprych i rodzajem obręczy.

 

Ad 1.

Jak napompujesz opony 2 cale na 20 PSI to nawet przy najpodlejszym widelcu na stalowej sprężynie będzie miał spory komfort. Jak założysz np 2,3 cala to będzie on jeszcze większy, będziesz jechał jak na poduszce powietrznej.

Ad 2.

W każdym z tych rowerów jest amortyzator z komorą powietrzną umożliwiający dopasowanie pod wagę jeźdźca. To daje dodatkowy komfort i wybieranie nierówności drogi. Ilość wpompowanego do niego ciśnienia może spowodować że będzie twardszy lub miększy co wplynie na komfort.

Ad 3.

Im bardziej wyprostowana czyli krótsza pozycja na rowerze tym większy komfort. Czyli rama z krótszą górną rurą da zwykle bardziej komfortową pozycję.

Ad 4.

Dobre siodło, ważna rzecz. Musi być dopasowane do rozstawu kości kulszowych. Nie może być za wąskie ani za szerokie. I musie mieć wyściółkę która jest optymalna dla danego tyłka i wagi jeźdźca. Za mało będzie za twardo, za dużo żelu a komfort nie wzrośnie a pogorszy się.

Ad 5.

Wszystkie te ramy są aluminiowe więc nie ma tu wielkiej różnicy. Jedyne co je odróżnia to średnica sztycy podsiodłowej. Sztyca 27,2 jest troszkę miększa niż np. 30,9 ale w takim rowerze są to znikome różnice.

Ad 6.

Wszystkie są alu więc nie ma różnicy. Warto mieć dobre, wygodne chwyty (gripy). Niektórzy preferują okrągłe, ja wolę profilowane, ergonomiczne z lockoutem czyli przykręcane śrubą do kierownicy.

Ad 7.

Nie wiem jakie są w tych rowerach koła ale spodziewam się że w tej klasie cenowej wszystkie są podobne, klasy rekreacyjnej. Obręcze alu i pewnie 32 szprychy. Różnią się z pewnością jakością piast ale na komfort to nie wpływa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...