Skocz do zawartości

Reaktywacja starego roweru trekkingowego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałbym reaktywować rower trekkingowy po wielu latach nie użytkowania. Ten twór to PRO crackle otrzymany w 1995 roku.

Rower ten wygląda mniej więcej tak, poza innym siodełkiem i kilkoma detalami (znalezione w sieci, to nie jest mój egzemplarz): Archiwalne: Rower MTB pro Crackle 26' Bydgoszcz • OLX.pl

 

Po modernizacji rower służyłby do wycieczek turystycznych.

 

Poza ramą, bagażnikiem i błotnikami, mostkiem i kierownicą reszta pewnie do wymiany.

 

Czy ktoś chciałby zasugerować mi jakąś konfigurację sprzętową? Początkowo planowałem wolnobieg z 7 zębatkami, ale ostatecznie rozglądam się za kołem z kasetą. Jako, że posiadam w piwnicy deorkę 9 biegów, zastanawiam się, czy zmieściłbym tu kasetę z 9 biegami? Jako, że obecna przerzutka SIS jest na hak, w grę pewnie wchodziłby jakiś adapter?

 

Budżet na modernizację to wstępnie jakieś 300- 400 zł. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli tylko tylna piasta ma 135 mm, to 9-rzędowy napęd się tam zmieści.

 

Druga sprawa - jeżeli poruszasz się w takim budżecie, usiadłbym z kalkulatorem i policzył, czy nie lepiej byłoby założyć napęd 8-rzędowy, a może nawet 7-rzędowy (na kasecie oczywiście).

Moim skromnym zdaniem ładowanie dużej kasy w taki rower nie ma większego sensu, bo na końcu może się okazać, że lepiej by wyszło kupić nowego Kandsa czy Lazaro.

 

Jeżeli chodzi o przerzutkę, to tak, za kilka złotych kupisz adapter do montażu przerzutki na śrubę, w ramie nieprzystosowanej do tego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...