Skocz do zawartości

Przeskakiwanie łańcucha po zerwaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem ze byly setki takich tematów,ale ciezko znalezc odpowiedź, generalnie chodzi o to ze ostatnio zerwałem łańcuch na stromym podjezdzie kupiłem nowy i założyłem, lecz przeskakiwał on na tylnej przerzutce (Shimano deore) i bardzo ciezko sie przerzucalo, troche naprostowalem i łańcuch nadal przeskakuje tyle ze teraz zaraz po wyjściu z przerzutki na kasecie i biegi nadal baaardzo ciezko jest przełączyć. Nie wiem za co sie zabrać..

z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza

Być może musisz też wymienić kasetę. Miałem podobne objawy po wymianie łańcucha. Ze starym było ok, z nowym przeskakiwało. Najlepiej wymieniać jednocześnie i łańcuch i kasetę.

Prawdopodobnie kaseta jest już znacznie zużyta, możesz to sprawdzić oglądając zęby, jeżeli mają ostre końce, to do wymiany.

Do sprawdzenia jeszcze sama przerzutka, czy dobrze wyregulowana (naprężenie linki), czy hak nie jest skrzywiony. Mogą też być wyrobione kółka przerzutki, zęby tych kółek też nie powinny być ostre. 

Odnośnik do komentarza

Zdarza się czasem tak, że kaseta nie jest zużyta, ale jednak używana. Wtedy może być tak, że nowy łańcuch początkowo przeskakuje, a potem po jakichś 100-200km się dociera i zaczyna być okej. Wszystko zależy jednak od stopnia zużycia kasety. Pytanie, czy przeskakuje na wszystkich biegach czy tylko na kilku.

Jeśli chodzi o ciężką pracę przerzutki, winna może być linka/pancerz, które napotykają jakiś opór. Trzeba by to sprawdzić. Ostatecznie winna może być sama przerzutka lub być może manetka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...