Skocz do zawartości

Czy kupić Brennabora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jako nowicjusz na ty bardzo ciekawym forum i całkowity laik w dziedzinie rowerowej chciałbym zapytać fachowców i pasjonatów dwóch kółek o doradę w wyborze roweru. Zapewne powtórzę się już po poprzednikach i może Was to nudzić ale proszę o rzetelną poradę... bo jak nie Wy to kto!!!

Rower ma służyć do jazdy rekreacyjnej teren mieszany z tego co tu wyczytałem to trekkingowy i ok takie najbardziej mi się podobają, nie zależy mi na marce czy bajerach chciałbym aby był trwały i bezawaryjny, niestety budżet mam ograniczony do około tyś zł. max 1200 ale jest zima i liczę na posezonowe obniżki. Kilka danych o sobie 190cm, dł nogi 87 waga słuszna ;)

Myślałem nad rowerem z allegro aukcja nr 5793283197  Brennabor XENON-Shimano Deore XT, DYNAMO W PIASCIE, znacie tą markę?

lub 2gi jaki ma możliwość kupić za 1250zł (używany 1 jazda 8km) Kross Trans Pacyfik rama 21cali.

Czytając to forum natrafiłem też jak polecacie Gianta escape 3 w kwocie 1300zł.

Proszę o jakieś przykłady ewentualnych rowerów, oraz na co zwracać uwagę przy zakupie.

Pozdrawiam serdecznie Krzysztof

 

Odnośnik do komentarza

Witaj,

ten Brennabor rower to niezły "potworek", ale w negatywnym sensie. Dobór części to kompletna pomyłka. Po jakiego grzyba producent użył bardzo dobrej przerzutki XT, łącząc ją

z niezbyt fajnym wolnobiegiem (czemu nie kaseta, panie producencie?). Do tego słaba przednia przerzutka, kaszaniaste manetki.

 

Do 1300 złotych wolałbym np. rower Romet Wagant 3.0: http://www.ceneo.pl/Rowery;szukaj-romet+wagant+3;0192;0112-0.htm#crid=40517&pid=7269

Odnośnik do komentarza

Trafniej chyba ująć tego nie można :):) do tego jeszcze stery starego typu na klin ;)

 

Zawsze można zostawić sobie przerzutkę i po kolei wymienić w miarę zużycia ramę, i wszystko inne (oczywiście żartuje)

 

 

@Kris

Szukaj roweru w przedziale 1300-1500 i poza sezonem spokojnie od 100 do 300 zł powinieneś stargować.... (nawet jeśli cena w sklepie online będzie 1300, to napisz im maila i może opuszczą) Zwłaszcza że jesteś wysoki, bo na wyprzedażach najłatwiej trafić na ramy w skrajnych rozmiarach, albo duże albo malutkie....

Odnośnik do komentarza

Witam

Łukasz masz całkowitą rację skusiła mnie ta tylnia XT gdzieś wyczytałem że to rewelacyjny model itd... idąc tym torem myślałem że cały rower jest równie dobrze wyposażony i będzie czym pojezdzic zabrać dzieci na wycieczkę itd. dobrze iż zwróciłeś mą uwagę na pozostałe elementy potworka ;) .

 

Chciałbym zapytać jakiego rozmiaru ramy mam szukać 21cali czy większej 23ki?

Jak oceniacie drugi model o który pytałem czyli Kross Trans Pacyfik

http://olx.pl/oferta/nowy-rower-trekking-kross-trans-pacific-21-cali-CID767-IDcijVB.html#5dc575e720

ale on chyba ma gorsza przednią przerzutkę od sugerowanego Waganta 3, używany i cena taż nie powalająca - chyba odpadnie.

 

Może macie jeszcze jakieś inne dobre propozycje jeśli nie trekkingowy to cross tez ok.

 

@ GeloLBN

gratuluje poczucia humoru :D

spróbuje tak zrobić napisać kilka maili z zapytaniem o większy rabat.

Odnośnik do komentarza

Ten kross z Olx to model rocznikowy 2013 lub 14, bo od modelu 2015 napis jest pisany inną czcionką, niestety teraz sprawdzić dokładnie nie mogę, bo trwają pracę konserwacyjne na stronie Krossa.

 

Jeśli nie bardzo znasz się na rowerach, to nie wiem, czy zakup używanego jest dobrym pomysłem...

 

Co do rozmiaru ramy, to najlepiej się przymierzyć, bo sam rozmiar ramy to nie wszystko, liczy się jeszcze geometria, nie wiem tez czy dobrze zmierzyłes długość nogi, bo jak na 190 wzrostu, to wchodzi mało .

 

ja mam 186 wzrostu, przekrok 88-89. Trekinga niestety nie miałem, ale na rowerze crossowym mialem ramę 55cm, a na 29" Mtb jeżdżę na ramie 21"

 

Tak jak pisalem wcześniej, W cenie ok 1000 ciężko bedzie coś znaleźć, bo w każdym modelu będą spore kompromisy, coś kosztem czegoś innego....

Możesz rzucić okiem na allegro na rowery lazaro lub kands

Tanie rowery z w miarę dobrym równym osprzętem, znam dwie osoby które na nich jeżdżą i sobie chwalą. ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...