Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc w doborze odpowiedniej dętki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje dość pilnej pomocy w wyborze odpowiedniej dętki. Mam rower holenderski miejski, którym dojeżdzam codziennie do pracy i jutro pilnie musze kupić nową dętke. Niestety starą przypadkowo wyrzuciłem i nie mam jak sie upewnić (a na drugiej nie widać opisu...). Przeszukałem cały internet i nie mogę znależć takiej podpowiedzi.

a teraz konkrety:

Opona 37-622  ( 28x1.5/8 x 1.3/8)

Kupiłem w markecie dętke 28x 1.5/8  3/8 700x35c

i po nałożeniu dętka jest raczej za duża ponieważ zakreca się około 10cm i wystaje balon po napompowaniu, i raczej też jest zbyt cięka bo opona była luźna... ( chyba że zbyt mało napompowałem opone).

  Proszę Bardzo o Pomoc, ponieważ jutro musze wymienić dętke, bo nie dojade do pracy we wtorek :<<

Odnośnik do komentarza

Dętkę teoretycznie kupiłeś dobrą (rozmiarowo)- jeśli kupowałeś w markecie, to może ktoś przed tobą wyciągał kilka dętek z opakowania i źle powkładał ale to mało prawdopodobne, bo 28" to największe dętki.

 

Moim zdaniem albo trafił Ci się niewymiarowy bubel, albo coś źle zakładasz. Dętka zawsze jest trochę większa, dla tego do montażu dobrze jest ją lekko napompować, ułożyć w oponie, delikatnie złożyć całość i wtedy napompować porządnie...

 

Jak Ci się nie uda, to pójdź do rowerowego i tam dobiorą Ci odpowiednią dętkę. Możesz też wziąć tą dobrą którą masz na "przymiarkę"

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...