Skocz do zawartości

Blat 36t deore slx xt


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przez ostatnie dni poszukiwałem blatu 36 do napedu 2x10 do korby fcm 770. Pod tą korbe udalo mi sie znaleźć kilka blatow w pozadanym rozmiarze od shimano ale okazuje sie, ze te z wyzszych grup sa wykonane z alu a ja poszukiwalem czegos ze stalowymi zebami. Wybor padl na

 

http://allegro.pl/zebatka-shimano-deore-fc-m590-36t-104mm-czarna-i6903293903.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_plaean_sport&ev_adgr=Sport&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=EAIaIQobChMIn9n_7M2w2wIVS4myCh1ccA6jEAQYBCABEgKRQvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CNeW04_OsNsCFRmXdwodKxgPbw

 

Zastanawiam się teraz czy zrobilem dobrze, bo dostepny byl blat aluminiowy od wersji trekingowej t780 no i blat slx tez pod dynasys

 

http://allegro.pl/shimano-koronka-slx-fc-m677-36t-do-36-22-i7177962771.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_plaean_sport&ev_adgr=Sport&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=EAIaIQobChMIhorosdCw2wIVg8CyCh1tigseEAQYASABEgIK8PD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=COTP1rfQsNsCFYsK4Aod80UCBw

 

Mialem niemala zagwostke czy brac stal pod 9rz czy oficjalnie kompatybilna zebatke ale z aluminium. Czy zebatka, ktora zakupilem będzie wspolpracowala z lancuchem 10, i czy moze warto zamowic jeszcze tego slxa lub xt. Czy te blaty z wyzszych grup mimo, ze alu sa w jakis sposob lepiej wykonane, ze sa w stanie wytrzymac tyle ile blat stalowy deore. Czy to deore wejdzie do korby m770 zamiast srodka i czy ma szanse dzialac to plynnie z zebem 26 na dole nie zuzywajac sie zbyt szybko. 

 

Pozdroo i witam wszystkich- to moj pierwszy post! 

 

Odnośnik do komentarza

Tak z grubsza bo jestem tylko słabym teoretykiem. Muszą pasować rozstawy śrub do mocowania blatów i lepiej by nie było udziwnień producenta. Dobrze gdy współgrają ze sobą systemy wspomagania przerzucania łańcucha.

 

 

 

 

Współpraca - może być różnie. Wytrzymałość - zależy jakie wykonanie i jaka stal, aluminium. Ogólnie stal będzie cięższa ale powinna wytrzymać dłużej.

Większe szczegóły poza moim zakresem i czasem.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedź. Otóż zamontkwalem powyzsze zebatki do korby, pasowaly bez problemu i rowniez bez problemu pracuja z nowym lancuchem. Lancuch chodzi gladko, plynnie i cicho. W porownaniu z poprzednim hg50 obecny xt pracuje wyraznie szybciej przy zmianie biegow. Nie wiem czy to kwestia zuzycia poprzedniego ale wydaje mi sie ze w polaczeniu z kaseta xt771 dziala to lepiej niz poprzednizestaw z hg61. Z przodu rownierz przechodzi miedzy zebatkami glladko, jedyny problem ktory pozostal do wlasnie kwestia przedniej przerzutki. Mam slx6025 i jest to model pod 11 rzedowy lancuch i poki co top nie udallo mi sie go idealnie wyregulowac- ociera przy skrajnych przelozeniach, jesli nie uda mi sie tego ustawic to bede szukal czegos pod 10 zapewne z grupy xt.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...