Skocz do zawartości

Trekking Northtec Boudicca - proszę o opinię


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Przymierzam się do kupna roweru trekkingowego damskiego. Moją uwagę zwróciły dwa rowery firmy Northtec. Boudicca AL (1699zł) oraz mocniejsza Boudicca LX (2599zł). Wiem, że rama produkowana jest w Chinach ale czy to dyskwalifikuje ten produkt? Proszę o opinię i ewentualną poradę dotyczącą rowerów tej firmy. Zastanawia mnie, że jest bardzo mało informacji/opinii na ich temat lub źle szukam. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Różnica jest spora. Trochę w wadze, a przede wszystkim w napędzie oraz amortyzatorze. Ramą bym się nie przejmowała, bo w tej cenie chyba wszystko jest chińskie ;) Poza tym, co zawsze uparcie twierdzę, chińskie chińskiemu nie równe. Co najwyżej do lampek bym się doczepiła, czy nadają się na wyprawy, czy nie lepiej dynamo w piaście. Albo czy w ogóle się nadają do czegokolwiek, bo samo LED to bardzo szerokie pojęcie - za 10zł też kupisz komplet światełek LED :p

Nie znam się natomiast na tyle na trekkingach, aby Ci powiedzieć, czy ten rower nie ma żadnej konkurencji.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeśli zdecyduję się na zakup tego roweru, to wezmę go z całym inwentarzem, znaczy światełkiem, a w razie potrzeby będę modyfikowała.

Potrzebuję roweru do wycieczek dłuższych i krótszych, a także do jazdy do pracy. Zależy mi na w miarę możliwości dobrym i trwałym osprzęcie, a taki ten wyższy model posiada. Zapytałam też tutaj o niższy model, bo to dla mnie duża różnica w cenie. A skoro mam już wydać konkretne pieniądze, to wolałabym się upewnić, że to dobry wybór. Rozsądek mówi kup mocniejszy, tylko portfel jęczy ;) Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Wiesz, to nie jest do końca tak, że droższy równa się trwalszy. Droższy to najczęściej lepiej działający oraz lżejszy (czasem więc nawet mniej trwały, ale to w wyższych grupach). Jeśli będziesz dojeżdżać do pracy czy słońce, czy deszcz, o śniegu nie wspomniwszy, również taki napęd jak Deore nie wytrzyma roku. Dodatkowo trzeba pamiętać, że im droższy rower, tym droższy serwis tzn. koszt części zamiennych. Począwszy od łańcucha, a skończywszy na przerzutkach czy korbie. Warto to uwzględnić i nie kupować czegoś, na co nas średnio stać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...