Skocz do zawartości

Zakup roweru mtb xc do 3500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Wiem że sporo tu podobnych tematów ale postanowiłem założyć nowy. Przymierzam się do zakupu roweru w granicach 3500 zł. mtb xc Zamierzam nim poruszać się po lasach, jakieś podjazdy i zjazdy z górek i raz na jakiś czas wypad w jakieś górskie tereny typu wisła, ustroń żywiec. Nie znam się na tym całym sprzęcie więc zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze optymalnego roweru na lata bo raczej nie będę miał aspiracji go ulepszać. Za wszystkie sugestie bardzo dziękuj Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Rozczaruję Cię. Nie ma ani roweru optymalnego ani na lata. Potrzeby się zmieniają. A rower MTB do jazdy po górach jest bardzo kosztowny w utrzymaniu. Jeśli kupisz dobry rower na amorze powietrznym z dobrym osprzętem to jego utrzymanie będzie Cię kosztować jakieś 500-1000 zł rocznie w zależności od przebiegów i intensywności użytkowania.

 

W tym budżecie to tak z grubsza Cube Attention SL, Merida Big Nine 500 i big Nine 500 Lite, chyba Kross B6 lub B7. Może ktoś podrzuci kilka innych propozycji.

Odnośnik do komentarza

Rozczaruję Cię. Nie ma ani roweru optymalnego ani na lata. Potrzeby się zmieniają. A rower MTB do jazdy po górach jest bardzo kosztowny w utrzymaniu. Jeśli kupisz dobry rower na amorze powietrznym z dobrym osprzętem to jego utrzymanie będzie Cię kosztować jakieś 500-1000 zł rocznie w zależności od przebiegów i intensywności użytkowania.

 

W tym budżecie to tak z grubsza Cube Attention SL, Merida Big Nine 500 i big Nine 500 Lite, chyba Kross B6 lub B7. Może ktoś podrzuci kilka innych propozycji.

 

Rozumie dziękuje za sugestie przynajmniej mam jakiś punkt zahaczenia :) a z tych co zasugerowałeś który będzie najlepszy wyborem ? wizualnie najbardziej podoba mi się  Cube Attention SL oraz Merida Big Nine 500  i też cenowo wypadają najkorzystniej :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Co byś nie kupił z tych modeli to wszystkie są dobre technicznie rowery i z każdego będziesz zadowolony. Kolor ma też znaczenie bo zakup ma też cieszyć oko. Parametry techniczne jak waga czy osprzęt mają większe znaczenie jak chcemy intensywniej trenować czy się ścigać. Im bardziej pod górę tym waga będzie miała większe znaczenie. Natomiast jeśli nie jeździłeś po górskich trasach mtb, to może się okazać że na takim rowerze, nie będziesz sobie dawać rady na ostrych zjazdach gdzie są bardzo duże nachylenia stoku. To są mimo nazwy tak naprawdę nie rowery górskie tylko rowery terenowe. Rowery górskie muszą spełniać inne, dużo droższe wymagania. Chyba że ktoś ma dobrą technikę, niską wagę, świetną koordynacje i mało wyobraźni. Tak jak mój 14-letni syn. On zjedzie na takim rowerze po każdej trasie. A ja w takich miejscach schodzę piechotą.

Odnośnik do komentarza

Co byś nie kupił z tych modeli to wszystkie są dobre technicznie rowery i z każdego będziesz zadowolony. Kolor ma też znaczenie bo zakup ma też cieszyć oko. Parametry techniczne jak waga czy osprzęt mają większe znaczenie jak chcemy intensywniej trenować czy się ścigać. Im bardziej pod górę tym waga będzie miała większe znaczenie. Natomiast jeśli nie jeździłeś po górskich trasach mtb, to może się okazać że na takim rowerze, nie będziesz sobie dawać rady na ostrych zjazdach gdzie są bardzo duże nachylenia stoku. To są mimo nazwy tak naprawdę nie rowery górskie tylko rowery terenowe. Rowery górskie muszą spełniać inne, dużo droższe wymagania. Chyba że ktoś ma dobrą technikę, niską wagę, świetną koordynacje i mało wyobraźni. Tak jak mój 14-letni syn. On zjedzie na takim rowerze po każdej trasie. A ja w takich miejscach schodzę piechotą.

 

Super a wielkość kół 29 czy 27,7 ? mam 174 cm wzrostu i około 85 kg aa i jaka wielkość ramy ? myślę że M chyba będzie w sam raz ? a jakby zwiększyć budżet do 4000 jakiś amatorskie mtb by się znalazło by bardziej podziczyć ?? Dzięki za odpowiedź i poświęcony czas pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mam podobny wzrost i wagę. Jeżdżę na ramie 17,5 cala (jest to M u mojego producenta) i kołach 29 cali. Oznaczenia M czy L są mylące bo producenci nie trzymają się tu standardów.

 

Problem z wyborem roweru jest taki że im droższy, tym generuje większe koszty utrzymania. O ile koszty utrzymania amortyzatora powietrznego przyzwoitego producenta jak Fox, RockShox czy Manitou są w miarę stałe i wynoszą ok. 300 zł rocznie to koszty zużywającego się napędu zmieniają się w górę. Droższe łańcuchy, droższe kasety, droższe koronki korby. Więc radziłbym, o ile to możliwe, dobrać jakość roweru, odpowiednio do potrzeb. Żeby się nagle nie okazało że mamy rower na którym jeździmy sporadycznie  a jego utrzymanie kosztuje nas 1000 zł rocznie.

Do niewyścigowej jazdy to tak naprawdę wystarczający jest osprzęt klasy Shimano Deore. Jeśli chodzi o amor, to amor olejowo-sprężynowy wielu osobom już wystarczy. A jego utrzymanie nie kosztuje więcej jak 50 zł rocznie. Jeśli chcemy jeździć bardziej agresywnie to amortyzator powietrzny daje lepsze dopasowanie do wagi użytkownika, lepiej wybiera nierówności i jest lżejszy. Ale kosztowniejszy w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza

Tak na przyszłość to nie wierz żadnym testom oprócz ankiet użytkowników. Większość testów jest sponsorowana. Bez sponsorów kolorowe magazyny nie istnieją. I większość magazyno-portali również.

 

Dla kogoś kto jeździ na mtb najlepsze miejsca odwiedzin to mtbr.com i singletracks.com, www.mbr.co.uk i nasze 1enduro.pl

Większość polskiego internetu to śmietnik nie wart czasu

Odnośnik do komentarza

Tak na przyszłość to nie wierz żadnym testom oprócz ankiet użytkowników. Większość testów jest sponsorowana. Bez sponsorów kolorowe magazyny nie istnieją. I większość magazyno-portali również.

 

Dla kogoś kto jeździ na mtb najlepsze miejsca odwiedzin to mtbr.com i singletracks.com, www.mbr.co.uk i nasze 1enduro.pl

Większość polskiego internetu to śmietnik nie wart czasu

 

Dzięki na pewno tam zajrzę przed finalnym zakupem pozdro :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...