Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zainteresowany wyminą ramy z mojego aktualnego roweru: https://www.domenasportowa.pl/product-pol-180229-Rower-gorski-GT-Aggressor-27-5-Expert-2017-8296.googleshoppingpl.html?gclid=Cj0KCQjw5-TXBRCHARIsANLixNwYuRYcT4jc51aYH096L_WYmd1vmd5qW05JSt8ZSz0mOqPGeJjBDv8aAo3dEALw_wcB na ramę dartmoor hornet na kołach 27.5 z względu na korzystniejszą geometrie. Jako iż w częściach nie siedzę postanowiłem napisać ile części z ,mojego aktualnego roweru powinienem wymienić aby były kompatybilne z nową ramą ponieważ wątpię że wszystkie części idealnie się wpasują. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

Do czego będziesz używał nowego roweru? Ten GT i Hornet to rowery o zupełnie różnym przeznaczeniu, mimo tego, że oba to MTB. Na bank nie będzie pasował widelec, po pierwsze hornet ma taperowaną ramę, po drugie rama jest przeznaczona na widelec o skoku 160 mm, a ten z GT ma o połowę mniej. Większość pozostałych części GT ma raczej z niskiej półki i to czy będą się nadawać (nie w zakresie kompatybilności, ale raczej trwałości) zależy od stylu jazdy. Na wycieczki powinny się nadać, ale ostrzejszej jazdy długo nie zniosą. Dotyczy to przerzutek, korb, kół i hamulców (nie mam dobrego zdania o Tektro). W przypadku ostrzejszej jazdy nie nada się także mostek (za długi) - chociaż pasował będzie - i kierownica (wąska) - ale też będzie pasować. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...