Skocz do zawartości

[Jaki rower] do kwoty ~2500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam roweru do jazdy po drodze asfaltowej, czasem żwirowej i na wyjazd w góry. Mój wzrost to 180cm. Budżet jakim dysponuje to kwota ~2500zł. Prawdopodobnie będę chciał kupić dwa rowery - jeden dla siebie, drugi dla brata. Moja waga to 72kg jego 110kg. Polecicie coś co warto kupić, dużo jest modeli i ciężko się jest zdecydować. Znacie jakieś rabaty? Z góry dzięki. 

Odnośnik do komentarza

Do 2.5 kpln jest szeroka paleta do wyboru. Dobre rowerki na dobrym osprzęcie zaczynają się od cen 1.5 kpln. I tak od najtańszych velberg 4.1, kands maestro, spartacus 4.0, spartacus 4.1 wszystkie to rowery krosowe. Droższe to unibike crossfire i unibike viper gts. Wszystkie te rowery mają osprzęt z grupy alivio i deore, no może po za crossfire gdzie jest altus i acera.

 

http://infinitibike.pl/glowna/19-spartacus-cross-40.html

 

http://allegro.pl/rower-28-cross-kands-maestro-mat-alivio-27-speed-i6749166236.html

 

Velberg 4.1 i unibike viper gts podobno są już niedostępne w cenach promocyjnych, zawsze jednak można spróbować poszukać.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przy moim wzroście 180 cm i przekroku około 82cm (za mój pomiar przekroku nie odpowiadam) wybrałem ramę 19". 21" byłaby dla mnie za duża. Standardowo najlepiej przymierzyć się w sklepie przy wyborze jakiegokolwiek roweru. W przypadku Unibike możesz mierzyć jakikolwiek ich model cross bo ramy te same.

 

Brat prawdopodobnie bardzo szybko zmieni mostek regulowany na stały ale pod nim amortyzator będzie pracował a ty podobnie jak ja nie będziesz potrzebował używania blokady. Podając więcej informacji typu przekrok, przewidywane przebiegi, rodzaje terenu można udzielić bardziej precyzyjnych wskazówek.

Ostatnio pisaliśmy sporo o podobnych sprawach i tam będzie więcej szczegółów. W sezonie rabaty raczej nie występują a nawet ciężko o jakiekolwiek darmowe dodatki. Wiele zależy jakie kto ma gadane i może dadzą rabat na jakieś akcesoria gdybyś je od razu kupował ale to robi się przeważnie później.

Jeżeli cena pomiędzy sklepem stacjonarnym a internetowym jest znaczna możesz zaproponować obniżkę i wtedy kupić na miejscu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...